Návody

Akým aktivitám sa venovať na dovolenke v Jasnej?

Letná sezóna sa nezadržateľne blíži a väčšina slovenských hoteliérov a majiteľov penziónov sa už pripravuje na letnú sezónu. Mnohé slovenské rodiny sa však aj tento rok rozhodujú o tom, kde strávia dovolenku. Pomerne dosť rodín neuvažuje nad zahraničím a uprednostní dovolenku na Slovensku.

Ak uvažujete nad dovolenkou na Slovensku, určite vás ako prvé napadnú hory. Okrem Vysokých Tatier budú ale toto leto vyhľadávané aj Nízke Tatry, konkrétne však stredisko Jasná.

Ubytovanie a dovolenka v Jasnej
Zdroj obrázka: Autor: Viliam.M / Shutterstock.com

Prečo sa vám ale oplatí rezervovať si dovolenku v Jasnej a akým aktivitám sa venovať na dovolenke v Jasnej?

Turistika v Jasnej

Ak si vyberiete ubytovanie v Jasnej, ako prvá aktivita, čo vám napadne, je turistika. V Jasnej nemusíte byť ani zdatným turistom, pretože sú tu lanovky, ktoré vás dopravia na hlavný hrebeň Nízkych Tatier.

Odtiaľ si budete môcť vybrať, či pôjdete na vrchol Chopku, ktorý je síce prudší, ale veľmi krátky (v tom prípade, že využijete lanovku). Z turistík sa okrem Chopku odporúča aj Ďumbier. Je to najvyšší vrchol Nízkych Tatier a dostanete sa naň nielen z Horehronia, ale aj z Jasnej, a to po hrebeni.

Odporúčame aj Dereše. Prechádzku si môžete spraviť po celej Demänovskej doline a určite by ste nemali vynechať návštevu ľadovcového plesa – Vrbického plesa.

Beh a bicyklovanie v Jasnej

Máte radi beh a chodievate behávať? Nemusíte sa báť, že na dovolenke v horách nebudete mať kde. Jasná ponúka ideálne možnosti na behanie buď po ceste, alebo po lesných chodníčkoch, ak si chcete dať viac do tela. Pribaľte si preto do batožiny bežecké, alebo celkovo športové oblečenie, ktoré využijete na beh, prechádzky, ale samozrejme aj na turistiku. Zo slovenských značiek je dobrá napríklad značka Nebbia.

Odporúčame vám vziať si so sebou aj bicykle. Vezmite deti na cyklotúru po celej Jasnej a ideálne po celej Demänovskej doline. Za odmenu im dajte návštevu jaskýň, ktoré sa nachádzajú na začiatku Demänovskej doliny.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button