Recepty

Ako pripraviť mango lassi?

ako pripraviť mango lassiMango lassi (alebo tiež mango Lassi) je osviežujúci nápoj z jogurtu a manga pôvodom z Indie. Je nealkoholický a hodí sa aj vtedy, ak máte chuť na niečo prírodne sladké. Je to skvelý a nijako zložitý recept. Stačí len vedieť, ako na to.

 

Čo budete na mango lassi potrebovať:

  • 250 g kvalitného bieleho jogurtu
  • 1 zrelé mango
  • 1 štipka soli
  • 2 lyžičky trstinového cukru
  • 2 lyžičky agátového medu
  • 5 kociek ľadu
  • na ozdobu: vetvička mäty

Výber ingrediencií

miešaný nápoj z mangaSprávne ingrediencie sú veľmi dôležité. Z podradného jogurtu, bieleho cukru a nezrelého manga jednoducho zázrak neurobíte, ani keby ste sa pretrhli.

Začnime teda u manga: keď ho budete dávať do nákupného košíka, najskôr si k nemu privoňajte. Zrelé mango spoznáte podľa jemné smolne-kvetinovej vône okolo stopky. Musí byť mäkké, ale pevné. Príliš mäkké mango je prezreté a nehodí sa už vôbec na nič.

Rovnakú pozornosť venujte aj ostatným surovinám. Z jogurtov je najlepší ten smotanový so živými kultúrami.

Krájanie manga

Mango dobre umyjeme, osušíme a nakrájame na kocky. Ja to robím tak, že odrežem diely po stranách kôstky a dužinu okolo kôstky potom odkrojím zvlášť. Lúpeme až potom, inak je s tým veľa zbytočnej roboty. Nakrájame na väčšie kocky.

V mixéri

mangový drinkTeraz nasypeme mango a všetky ostatné ingrediencie do mixéra.

Pokiaľ máte med príliš skryštalizovaný, krátko ho rozohrejte v mikrovlnnej rúre. Všetko zmixujte do hladkej peny. Ak vás prekvapila soľ, tak verte, že nič nezvýrazní sladkú chuť manga tak dobre, ako štipka soli.

Ak váš mixér nezvláda kocky ľadu, podrvte ich valčekom v utierke a pridajte k hotovému nápoju dodatočne.

Servírovanie

Gratulujem. Práve ste vyrobili jednu porciu mango lassi. Prelejte ju do vysokého pohára, ozdobte lístkom mäty a doplňte slamkou. Dobrú chuť. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť mikrovlnku.

Tipy ako pripraviť mango lassi

Ak kúpite veľmi zrelé mango alebo málo sladíte, môžete cukor úplne vynechať. Len kvapku medu tam nechajte – pre chuť.

Mango lassi si môžete aj trochu okoreniť na indický spôsob. Hodí sa k tomu štipka kardamónu, koriandra, rozmixované lístky mäty, ale aj štipka muškátového orieška alebo kúsok postrúhaného zázvorového koreňa.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button