Ako liečiť

Med ako liek pomáha na množstvo chorôb

med ako prírodný liek na množstvo chorôbMed ako prírodný liek používali pre liečbu mnohých chorôb už naše babičky. Aj v dnešnej dobe plnej farmaceutických prípravkov je vhodné ho zaradiť do jedálnička, ak trpíte bolesťami a rôznymi ochoreniami.

V nasledujúcom článku sa dozviete:

  • Prečo je med liečivý
  • Aké sú účinky medu
  • Na čo med pomáha
  • Koľko stojí med

Prečo je med liečivý?

Med je zdrojom množstva vitamínov. Ide najmä o vitamíny B1, B2, B3 a C. Možno si hovoríte, že je predsa zložený z cukru, ktorý nie je zdravý. Ide ale o cukry jednoduché, ktoré sú naopak ľudskému organizmu prospešné.

Navyše obsahuje aj bielkoviny a aminokyseliny. Je tak zdrojom dôležitých látok, ktoré posilňujú imunitu a pri ochoreniach napomáhajú k rýchlejšiemu uzdraveniu.

Aké sú účinky medu?

liečivé vlastnosti meduMed vďaka obsahu železa podporuje krvotvorbu. Cukry pre zmenu prispievajú k rovnováhe nervovej sústavy.

Trochu sladkého a hneď máte lepšiu náladu a upokojíte si pošramotené nervy. Pomáha zmierniť stres a nervozitu, ale tiež napríklad odstrániť nespavosť.

Svojím zložením je užitočný aj ako prírodný antioxidant, ktorý telu pomáha zbaviť sa škodlivých látok.

V neposlednom rade dokáže vyrovnať hladinu krvného tlaku, prispieva k správnej funkcii srdca a ciev.

Medzi tradičné babské rady patrí tá, kedy je med používaný pri popáleninách a ďalších poraneniach kože. Stačí ho naniesť na postihnuté miesto a nechať nejakú dobu pôsobiť.

Na čo všetko med pomáha?

Med sa dá v kombinácii s bežnými liekmi použiť na mnoho ochorení. Užíva sa samotný, prípadne ako prísada do rôznych domácich liečivých receptov.

Choroby, pri ktorých je vhodné použiť med:

Koľko stojí med?

Cena medu je rok od roku iná, záleží na tom, aká bola sezóna. V tomto roku 2016 sa pohybovala cena medu okolo 6,2 €/kg.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button