Med ako liek pomáha na množstvo chorôb

med ako prírodný liek na množstvo chorôbMed ako prírodný liek používali pre liečbu mnohých chorôb už naše babičky. Aj v dnešnej dobe plnej farmaceutických prípravkov je vhodné ho zaradiť do jedálnička, ak trpíte bolesťami a rôznymi ochoreniami.

V nasledujúcom článku sa dozviete:

  • Prečo je med liečivý
  • Aké sú účinky medu
  • Na čo med pomáha
  • Koľko stojí med

Prečo je med liečivý?

Med je zdrojom množstva vitamínov. Ide najmä o vitamíny B1, B2, B3 a C. Možno si hovoríte, že je predsa zložený z cukru, ktorý nie je zdravý. Ide ale o cukry jednoduché, ktoré sú naopak ľudskému organizmu prospešné. Navyše obsahuje aj bielkoviny a aminokyseliny. Je tak zdrojom dôležitých látok, ktoré posilňujú imunitu a pri ochoreniach napomáhajú k rýchlejšiemu uzdraveniu.

Aké sú účinky medu?

liečivé vlastnosti meduMed vďaka obsahu železa podporuje krvotvorbu. Cukry pre zmenu prispievajú k rovnováhe nervovej sústavy. Trochu sladkého a hneď máte lepšiu náladu a upokojíte si pošramotené nervy. Pomáha zmierniť stres a nervozitu, ale tiež napríklad odstrániť nespavosť.

Svojím zložením je užitočný aj ako prírodný antioxidant, ktorý telu pomáha zbaviť sa škodlivých látok.

V neposlednom rade dokáže vyrovnať hladinu krvného tlaku, prispieva k správnej funkcii srdca a ciev.

Medzi tradičné babské rady patrí tá, kedy je med používaný pri popáleninách a ďalších poraneniach kože. Stačí ho naniesť na postihnuté miesto a nechať nejakú dobu pôsobiť.


Na čo všetko med pomáha?

Med sa dá v kombinácii s bežnými liekmi použiť na mnoho ochorení. Užíva sa samotný, prípadne ako prísada do rôznych domácich liečivých receptov.

Choroby, pri ktorých je vhodné použiť med:

Koľko stojí med?

Cena medu je rok od roku iná, záleží na tom, aká bola sezóna. V tomto roku 2016 sa pohybovala cena medu okolo 6,2 €/kg.


Mohlo by vás zaujímať

AKo sa zbaviť atopického ekzému

Dôsledne načúvajte svojmu telu, keď sa vám snaží niečo povedať

Možno ste ani netušili, že atopická dermatitída, alebo aj atopický ekzém postihuje až 30% celej …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.