DomácnosťZdravie a krása

Ako si pomocou feng-shui harmonizovať domov?

feng-shui Feng-shui je starobylé učenie čínskych majstrov, ktoré vytvára harmóniu nielen v našich domovoch, ale aj vo vzťahoch, zdraví či finančnej oblasti. Táto náuka pracuje s energiou Čchi (čítame „či“), ktorá je všade okolo nás a naším zámerom je, aby prúdila voľne a harmonicky. Ako to dosiahnete? Správnym rozmiestnením a tvarom nábytku, vhodnými farbami, živými kvetmi a predovšetkým čistotou a poriadkom. Vo vhodne usporiadanom priestore sa budete cítiť dobre, dobijete si baterky a bude sa vám dariť. Existuje veľa tipov, ako si náš domov, záhradu či pracovisko vyladiť, dnes sa pozrieme na tie najzákladnejšie a ľahko realizovateľné. Nech sa páči, tu je pár tipov ako si pomocou feng-shui harmonizovať domov.

Čo potrebujete na harmonizovanie domova pomocou feng-shui:

  • chuť na zmenu

Poriadok a čistota v domácnosti

Poriadok nám prináša pokoj a jasnú myseľ, ktorá je základom úspechu. V prvom rade je nutné sa zbaviť akýchkoľvek nepotrebných vecí a oblečenia, rozbité a nefunkčné veci opraviť alebo vyhodiť.

V domácnosti by mali byť len veci, ktoré používate alebo k nim máte citový vzťah. Všetko nadbytočné predajte, darujte alebo vyhoďte. Vytvorte si tak priestor pre veci nové.

Dôležité je tiež udržiavať poriadok, predovšetkým v kľúčových miestnostiach ako je kuchyňa – srdce domova. Kuchyňa by mala žiariť a lesknúť sa, predovšetkým sporák. Pocit priestoru v kuchyni ovplyvňuje našu finančnú situáciu.

Pohyb priťahuje energiu Čchi

harmónia podľa feng-shuiTečúca voda a pohyb vzduchu povzbudzuje pozitívne prúdenie energie.

Odporúča sa teda do domácnosti zaobstarať malú fontánku, zvonkohru, stropný ventilátor alebo kyvadlové hodiny. Tiež príjemná hudba pôsobí blahodarne.

Živé rastliny a feng-shui

Rastliny by sme mali udržiavať zdravé a vitálne, uprednostňujte tie s guľatými listami pred dlhými a špicatými.

Čerstvé rezané kvety sú tiež vhodné, hneď ako však začnú uvädať, hneď ich vyhoďte. Naopak umelé či sušené kvety feng-shui neodporúča.

K obľúbeným rastlinám patrí bambus, symbol dlhovekosti, zdravia, bohatstva a šťastia. Môžete si ho postaviť vo váze na umývadlo alebo zavesiť dvojicu stoniek nad vchod pre prosperujúci obchod.

Stôl, sedačka a posteľ

Základným pravidlom je nesedieť chrbtom k dverám, najlepšie je mať na ne vždy výhľad, či už od stola či sedačky. Stôl je ideálny oválny alebo šesťhranný. Sedacia súprava by mala byť natočená čelom k dverám.

Posteľ by mala byť umiestnená tak, aby nohy nesmerovali k oknu alebo k dverám, pretože tak počas spánku uniká energie preč. Čelo postele by malo byť pri plnej stene bez okien, tiež sa vyvarujte poličkám, lampám, obrazom a rôznym dekoráciám zaveseným nad posteľou.

Všeobecne nie je dobré, keď na nás mieri nejaký roh, či už stola alebo iného nábytku alebo nám visí niečo nad hlavou a pomyselne nás ohrozuje (trámy, a pod.).

Svetlo a farby v domácnosti

usporiadanie podľa feng-shuiFeng-shui učenie odporúča slnečné svetlo a širokospektrálne žiarovky (teplé žlté svetlo) pred studenými žiarivkami. Miestnosti by mali byť svetlé a vybavené svietidlami s rôznou intenzitou.

Pre odpočinok je vhodné svetlo tlmené. Farby na stenách pastelové, nie príliš výrazné.

Pre harmonizáciu určitých oblastí v našom živote môžeme využiť silu farieb – zelenú pre zdravie, červenú pre šťastie a purpurovú pre finančnú hojnosť.

Pár dobrých tipov na záver:

  • na jedálenský stôl dajte misu s ovocím
  • chladničku udržujte plnú čerstvých potravín
  • kúpte si akvárium – spojuje v sebe vyvážene všetky prvky – vodu, oheň, drevo, kov a zem
  • dvere do kúpeľne a wc vždy zatvárajte
  • záchodovú dosku nechávajte vždy sklopenú

Téma feng-shui je veľmi široká a závislá tiež na dátach narodenia jednotlivých členov domácnosti, preto pre najlepšie výsledky kontaktujte niektorého z poradcov, ktorí vám pomôžu harmonizovať váš domov na mieru.

Prečítajte si aj tieto články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button