Prečo

Prečo si nechať postaviť rodinný dom na kľúč a ako ho výhodne financovať?

prečo si nechať postaviť dom na kľúčInvestície na obstaranie nového rodinného domu je zásadným životným krokom, pri ktorom je potrebné zvážiť množstvo rozličných aspektov. Okrem iného to, aký typ domu zvolíte, kto vám ho postaví a za akých podmienok. V neposlednom rade je potom nutné zvážiť aj spôsob financovania. Prečo si nechať postaviť rodinný dom na kľúč a ako ho výhodne financovať?

Nízkoenergetické domy na kľúč sú najžiadanejšie

V súčasnej dobe sa asi najviac oplatia nízkoenergetické domy na kľúč. Nízkoenergetický typ rodinného domu je výhodný v tom, že sa pri výstavbe používajú moderné a hlavne vysoko kvalitné materiály.

Zaisťujú, že vás v budúcnosti nečakajú žiadne nákladné výdavky za bývanie, najmä pri spotrebe energií.

Realizácia domu na kľúč je najjednoduchšia

dom na kľúčPokiaľ ide o spôsob výstavby, platí, že sa oplatí zvoliť domy na kľúč.

To znamená, že si z katalógu objednáte určitý typ domu a daná firma vám ho následne postaví od základu až po najmenšie detaily, vrátane zariadenia interiérov, inštalácie kúrenia a pod. Prečítajte si aj článok tipy ako ušetriť peniaze.

Hypotéka vás vyjde lacnejšie než nájom

Financovanie je možné vykonávať niekoľkými spôsobmi. Tí z vás, ktorí nemajú milióny na účte, pravdepodobne zvolia hypotéku. Tu je dobré vybrať si také riešenie, kedy vás splátka hypotekárneho úveru nebude príliš zaťažovať.

Certifikované murované domy a drevostavby na kľúč

Mali by ste si nájsť nejakú certifikovanú spoločnosť, ktorá vyniká vo všetkých vyššie uvedených ohľadoch a stavia murované domy a drevostavby na kľúč.

Zaujímavým riešením je aj stavba švajčiarskych murovaných domov a kanadských drevostavieb na kľúč. Využívať by sa pritom mali najkvalitnejšie technológie a materiály, ako sú nízkoenergetické pálené tehly POROTHERM či napríklad pálené strešné krytiny TONDACH. Firma by mala byť aj držiteľom prestížnych certifikátov, napríklad kanadskej certifikácie Solid Wood Construction.

Ak si zvolíte na výstavbu murovaného rodinného domu či drevostavby na kľúč certifikovanú firmu, tak máte aj vyššiu možnosť získať výhodný hypotekárny úver. Firma by totiž mala spolupracovať so skúsenými bankármi. Hypotéku vám nastavia tak, že jej pravidelné mesačné splátky budú porovnateľné s bežným nájmom na Slovensku.

Záruka na dom na kľúč

Na rodinné domy na kľúč firmy poskytujú aj zaujímavé záruky. Tak napríklad pri strešných systémoch je záruka 33 rokov, pri konštrukčných a nosných systémoch 10 rokov. All inclusive záruka na dom je 5 rokov.

Pri dojednaní zmluvy navyše máte možnosť získať zľavu na luxusnú podlahu, podlahové kúrenie v kúpeľni a luxusnú kúpeľňu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button