Domácnosť

Čo by pomohlo vášmu bytu, aby sa vám v ňom lepšie bývalo?

Bývanie v byte je pre mnohé rodiny tá najideálnejšia možnosť, ako bývať, avšak mnohé mladé rodiny túžia po vlastnej záhrade, po pozemku, kde budú môcť najmä počas leta tráviť voľné chvíle. Bývanie v paneláku, v byte má svoje výhody. Nemusíte si zabezpečovať palivo na kúrenie a netýka sa vás starostlivosť o záhradu, či pozemok. Ako si ale zlepšiť podmienky na bývanie v byte? Čo by pomohlo vášmu bytu, aby sa vám v ňom lepšie bývalo?

Protihluková izolácia do bytu
Zdroj obrázka: Autor: 2M media / Shutterstock.com

Zvuková a kročajová izolácia bytu

Keďže konštrukcie nie sú také kvalitné, určite počujete zvuky, ktoré by ste za iných okolností počuť nemali. Nekvalitné konštrukcie, cez ktoré sa šíri hluk, znepríjemňujú život viacerým rodinám žijúcim v paneláku. Vášmu bytu by pomohla zvuková izolácia.

Okrem zvukovej izolácie stien, stropu by ste mali myslieť aj na zvukovú izoláciu podlahy. Zvuková izolácia podlahy sa nazýva kročajová izolácia.

Použitím kvalitného materiálu kročajovej izolácie zabránite tomu, aby susedia pod vami počuli vašu chôdzu. Nekvalitné podložie podlahovej krytiny, ale aj samotná podlahová krytina môžu zapríčiniť šírenie zvuku pod vami. Vyberte si správny účel použitia a kročajová izolácia si tak bude plniť svoj účel.

Dobre tesniace okná

Vášmu bývaniu by pomohli aj nové okná. Či už si vyberiete trváce plastové okná, alebo moderné drevené okná, musia byť predovšetkým dobre tesniace.

Dávajte si pravidelne kontrolovať tesnenie okien a dávajte si kontrolovať, či sú správne nastavené. Cez zle tesniace okná vám v lete môže prenikať horúci vzduch do interiéru a v zime zase naopak teplý vzduch do exteriéru.

Účinnosť tesnenia okien uvidíte aj v ďalšom ročnom vyúčtovaní. Ak vám bude unikať teplý vzduch počas zimy do exteriéru, vaše radiátory tak budú viac kúriť, čo sa odzrkadlí na spotrebe tepla.

Čo by teda pomohlo vášmu bytu, aby sa vám v ňom lepšie bývalo? Rozhodne by vám pomohla zvuková a kročajová izolácia a pomôcť by vám mohli aj nové dobre tesniace okná.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button