AkoaPreco.com > Kuchyňa > Ako na čistenie sporáka?

Ako na čistenie sporáka?

ako na čistenie sporákaPripečená mastnota od jedla na sporáku je nevzhľadná, tmavá, hrdzavá a odpudzujúca. Aj keď sporák po každom varení umyjeme a čas od času tomu venujeme dôkladnejšiu pozornosť, drhneme a drhneme, želaný výsledok to nie je. To čo sa pripieklo jednoducho vyčistiť len tak nejde. A že sme toho vyskúšali už dosť. Skúste to napríklad týmto. Ide to vážne dobre. Ako na čistenie sporáka?

Čo budete na čistenie sporáka potrebovať:


  • soľ
  • prášok na pranie
  • tekutý prací prostriedok
  • igelitové vrece
  • škrabka na ľad

Choďte na to škrabkou na ľad

čistenie sporáka je jednoduchéPred tým ako sa pustíte na čistenie sporáka najskôr vypnite všetky horáky a kontrolky – to je zásadná vec. Zanesené miesta postriekajte univerzálnym mazivom WD-40 v spreji a nechajte pôsobiť 10 minút. Potom budete príjemne prekvapení, ako to ide zoškrabovať umelohmotnou škrabkou na ľad.

Neskôr horáky a všetky čistené miesta umyte mydlovou vody a utrite do sucha.


Posoľte tú mastnotu

Ak vám pri pečení mäsa pretečie z pekáča tuk, posypte tú mláčku mastnoty soľou, aby sa nepripiekla. Pokračujte normálne v pečení. Po dopečení a vychladnutí uvidíte, že posolený tuk sa zmenil v kôpku popola, ktorú ľahko odstránite a čistenie sporáka je naozaj jednoduché. Posolenie vám čistenie sporáka veľmi výrazne uľahčí.

Pripečenú mriežku posypte práškom na pranie

Pri grilovaní sú najviac pripečené mriežky grilovacej panvice. Aby ste sa vôbec nenadreli, zahrejte panvicu a posypte ju práškom na pranie. Na prášok položte navlhčenú utierku. Aby to bolo jednoduchšie a nemuseli ste prať látkovú utierku, použite mokrú papierovú utierku. Asi za 20 minút ju zložte a budete prekvapení, ako ľahko pôjdu zoškrabovať tie hnusné usadeniny.

Mriežku dajte do vreca

dokonale vyčistený sporákPripečený a špinavý rošt z rúry by išiel dobre vyčistiť, keby ste ho ponorili do mydlovej vody vo vani. Ale kto by potom zasa umýval tú zamastenú a znečistenú vaňu? To by ste si moc nepomohli. Namiesto vane je dobré silnejšie igelitové vrece.

Dajte do neho necelú šálku tekutého mydla alebo nejakého saponátu na umývanie, jednu šálku bieleho octu a horúcej vody toľko, aby ste vrece naplnili. Vrece dobre zaviažte a teraz ho pokojne do tej vane dajte. Vo vani by ste mali mať napustenú teplú vodu, aby teplá voda vo vreci tak ľahko nevychladla.

Vrece tam nechajte asi jednu hodinu. Potom mriežku z vreca vyberte a oškrabte. To budete pozerať, ako ide špina dobre dole!

Čistenie sporáka nie je zložité, len treba vedieť tie správne finty ako nato.

Pozrite si aj články ako čistiť:


Mohlo by vás zaujímať

ako na správne sušenie kvetov návod

Ako na sušenie kvetov?

Chcete sa dozvedieť ako na sušenie kvetov u vás doma? V tomto článku sa dozviete, ako si …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.