NávodyZáhrada

Ako sa starať o rezané kvety, aby dlho vydržali?

rezané kvetyRezané kvety neslúžia len k narodeninovým gratuláciám, ale aj na výzdobu interiérov. Zmeníte tak náladu celého bytu. Jasné a hrejivé odtiene kvetov sú povzbudzujúce a dobre pôsobia na ľudskú psychiku. Kvety červených farieb vám dokážu aj zvýšiť krvný tep. Avšak ako na to, aby kvety vo váze vydržali dlhšie a nezvädli vám do 3 dní? Určite vám vyjdeme s našimi tipmi v ústrety. Budete sa z darovaných kvetov radovať dlhšie. Aranžovanie kvetov sa aj pre vás stane zábavou, ktorou si spríjemníte všedné dni.

Vhodné podmienky pre rezané kvety

Rezané kvety dajte do vlažnej vody, aklimatizujú sa vďaka tomu okolitej teplote. Ľadová voda by bola pre nich šok. Prezrite si stonky. Sú šikmo zrezané? Ak nie, urobte tak, rastline sa bude dostávať viac živín a dlhšie vydrží. Stonky zrežte pod vodou.

čo robiť s rezanými kvetmiČiastočne sa obnoví ich zaschnutý rez a rastlina bude prijímať viac vody. Takáto starostlivosť je dôležitá najmä pri drevených stonkách. Klopenie kvetu je známkou nedostatočnej vlahy, ktorá by mala postupovať od stonky až po kvet.

Nedotýkajte sa kvetiny, niektoré kvety na to nie sú stavané a spadnutie jedného okvetného lístku by mohlo znamenať skrútenie celého kvetu.

Starostlivosť o rezané kvety

Odstráňte nepotrebné listy v spodnej časti, listy, ktoré sú skryté vo váze budú zahnívať. Zbytočne sa tak skráti životnosť rastlinky. Voda sa skalí a začne zapáchať. Vázu, ktorú chcete na svoje kvety použiť, majte vždy čistú. Vypláchnite ju a umyte pod tečúcou vodou.

starať sa o rezané kvetyKvety umiestnite vo váze na polo-slnečné miesto. 18-20 stupňov Celzia v miestnosti je ideálna teplota.

Kvôli kvetom neotvárajte okno, prievan a ostré slnko im len škodia. Aj v bezprostrednej blízkosti s ovocím rýchlejšie dozrievajú a klesá ich trvanlivosť. Výfukové plyny z ulice im taktiež veľmi neprospejú.

Každý deň meňte vo váze vodu. Stonky zrezávajte každý druhý deň. Ku kvetom je dobré pridať aj výživný roztok. Ten dodá kvetine potrebné živiny a zamedzí tvorbe baktérií.

Pokiaľ máte vo váze prípravok na zachovanie dlhšej životnosti rastliny, vodu len prilievajte, nemeňte ju celú.

Ako postupovať pri rôznych rezaných kvetoch?

Nezabudnite na to, že rady pre rezané kvety vám môžu poskytnúť aj v kvetinárstve vo vašom okolí. Napr. tulipánom a gerberám nedávajte veľa vody, stačí im len pár centimetrov. Inak vám budú rýchlo rásť do výšky a začnú opadávať. Ruže majú radšej teplé a suché prostredie a ich stonky sa režú raz za deň.

Kvetinu v aranžovanej hmote je potrebné zavlažovať. Hmota by mala byť neustále vlhká. V miestnosti, kde máte kvetinu, nefajčite cigarety.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button