Ako liečiťZdravie a krása

Ako znížiť cholesterol v tele?

zníženie cholesterolu úpravou jedálničkaVysoký cholesterol v tele trápi veľké množstvo ľudí a ak medzi nich patríte, tak by ste problém s jeho vysokou hladinou mali začať riešiť čo najskôr a pokúsiť sa znížiť cholesterol. Z hľadiska jeho funkčnosti je však potrebné cholesterol deliť na HDL a LDL, alebo ak cholesterol dobrý a zlý. Sklony k vysokej hladine cholesterolu môžu byť dedičné, môžu byť spôsobené rôznymi faktormi, ale vždy existuje cesta, ako jeho hodnotu znižovať. Ako teda znížiť vysoký cholesterol?

Krvný rozbor a postup ako znížiť cholesterol

vysoký cholesterol v krvi a metódy ako znížiť cholesterol v teleChoďte za lekárom a nechajte si urobiť kompletnú krvný rozbor. Zájsť za lekárom je nutné, pretože vám môže odporučiť rôzne lieky, alebo naopak vám nejaké lieky vysadí.

Obzvlášť ak trpíte cukrovkou, prípadne inými zdravotnými ťažkosťami, tak je nutné dávať na prísun liekov pozor.

Alkohol a fajčenie

Vyhýbajte sa nadmernému používaniu alkoholu. Ideálne je pri týchto problémoch nepiť alkohol vôbec. To isté platí o fajčení a ďalších nezdravých činnostiach, ktoré sú spojené s požívaním nezdravých látok.

Upravte jedálniček

Odstráňte z jedálnička všetka mastná a tučné jedlá, zamerajte sa na cholesterolovú diétu. Jedzte aspoň päťkrát denne a v menších dávkach.

Jedlá pripravujte v pare alebo takým spôsobom, aby ste pre jeho prípravu nemuseli používať olej živočíšneho pôvodu. Používajte iba olej rastlinného pôvodu.

Vitamíny a minerály proti vysokému cholesterolu

zníženie cholesteroluJedzte dostatok ovocia a zeleniny. U zeleniny dbajte na pravidelnú konzumáciu rôznych druhov, kompletné spektrum vitamínov vám pomôže udržiavať hladinu cholesterolu na optimálnej úrovni.

Nezabudnite ani na strukoviny, pretože aj vláknina je veľmi dôležitá.

Buďte fyzicky aktívny

Je dôležité, aby sa telo pravidelne hýbalo. Ideálny je šport a to minimálne niekoľkokrát týždenne. Ak nemáte čas na šport, tak sa snažte chodiť. Pokiaľ to ide, tak do práce nejazdite autom, ale po svojich nohách. Vyhýbajte sa aj dlhodobému sedeniu.

Veľa pite

Pite dostatok tekutín, aspoň 2 až 2,5 litra denne, aby sa vám čistila krv. Zamerajte sa na pitie vody a zeleného čaju, ktorý pomáha na čistenie tela.

Vyhýbajte sa sladeným nápojom a tiež káve pomáha znížiť cholesterol.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button