Ako si vybrať

Ako vybrať vstavané skrine?

Dnes budeme riešiť veľmi užitočný kus nábytku – vstavané skrine. Poznáte to. Vecí v domácnosti neustále pribúda a len máloktoré chceme mať stále na očiach. Navyše, čím menej miesta v byte máme, tým horšie sa všetko uskladňuje. Dobrým riešením môžu byť vstavané skrine. Veci sú po ruke, ale nehyzdia interiér. A práve o to ide. V nasledujúcom článku vám poradíme, ako vybrať vhodnú vstavanú skriňu.

Čo potrebujete, keď si chcete vybrať vstavané skrine:

  • vedieť, čomu skrine budú slúžiť
  • presné rozmery miestnosti
  • plán miestnosti
  • peniaze

Ujasnite si účel použitia vstavaných skriní

Ak si chcete vybrať vstavané skrine, mali by sme sa v prvom rade zamyslieť nad tým, čo do nich budete ukladať a podľa toho sa tiež rozhodnúť, aký typ zaobstarať.

Dnes tieto skrine nielen šetria miesto, ale možno ich povýšiť dokonca na zaujímavý dizajnový doplnok.

Hodia sa ako do spálne, tak aj do pracovne. Ideálne sú v šatni, prakticky neodmysliteľné v hale alebo predsieni. Veľkou výhodou je, že dnes už ich výrobcovia ponúkajú na mieru.

Využite všestrannú funkčnosť vstavanej skrine

vstavaná skriňaVstavané skrine urobia dobrú službu aj ako podporný stavebný prvok. Klasický príklad: vaše deti rastú a než sa nazdáte, potrebujú viac súkromia. Jediné riešenie, ktoré sa ponúka, je predeliť veľkú detskú izbu a získať dve menšie miestnosti.

Prvé, čo vás možno napadne, je postaviť priečku. Než si ale do bytu pozvete remeselníkov, zamyslite sa nad tým, či by nestačilo zaobstarať vstavané skrine.

Murári narobia neporiadok, ich práca vyjde drahšie a hlavne – čo s priečkou, až deti vyletia z hniezda? Nechať ju alebo zbúrať? To sú zbytočné starosti. Skrine sa lepšie odstránia a môžete ich predať so zľavou.

Materiály vhodné na vstavané skrine

Dvere vstavaných skríň môžu byť drevené, dyhované, vyrobené z lamina. Hodia sa aj rôzne typy žalúzií alebo výplet z prírodných materiálov. Do módy prichádza aj pedig.

Dvere bývajú často rôzne zdobené, najčastejšie je to sklo alebo zrkadlo. Pri výbere vyberajte kvalitný materiál a taký dizajn, ktorý sa do vášho bytu či domu hodí. Než sa pre kúpu rozhodnete, prečítajte si na webe recenzie, bývajú zaujímavé a užitočné.

Usporiadanie vstavanej skrine

Vnútro skríň býva veľmi variabilné. Iné usporiadanie má skriňa na oblečenie, inak vyzerá tá, kam schováme detské hračky, potreby na šitie a žehlenie, a ďalšie drobnosti.

Lepšiu predstavu získate, keď pri predaji alebo zákazkovej výrobe poviete, čo od skríň očakávate. S bytovým architektom potom môžete vypracovať detailnú podobu vašej zostavy.

Nenahraditeľné sú nielen skriňové police, ale aj zásuvky a pri šatníkových skriniach aj drôtené koše. Vstavané skrine šetria miesto a vytvárajú z bytu útulný domov, kde sa ľahko udržuje poriadok.

Tipy ako si vybrať vstavané skrine

výber vstavanej skrineAj pri vstavaných skriniach možno mať štandardné dvere – otváracie. Možno je ale škoda pripraviť sa zbytočne o miesto.

Určitým kompromisom medzi klasickými a posuvnými dverami sú dvere skladacie.

Pri výbere nezabudnite ani na také praktické maličkosti, ako je držiak na kravaty alebo nohavicovník.

Ak máte v skrini pomôcky určené na upratovanie, tak skvelou vychytávkou je držiak na násadu od metly alebo na hadicu od vysávača.

Pokiaľ si zaobstaráte obojstranné skrine, úložný priestor sa zdvojnásobí, čo je nezanedbateľná výhoda.

Varovanie

Viac ako inokedy v tomto prípade platí – dvakrát meraj, raz strihaj. Obstaranie kvalitných skríň nie je práve lacná záležitosť, a preto by ste si mali byť istí tým, aké majú mať rozmery.

Prečítajte si aj články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button