AkoaPreco.com > Nezaradené > Akých pravidiel sa držať pri zariaďovaní spálne?

Akých pravidiel sa držať pri zariaďovaní spálne?

základné pravidla pri zariaďovaní spálneJe to miesto, kde si po náročnom pracovnom dni prídeme oddýchnuť a načerpať novú energiu, ale aj napriek tomu jej zariadenie týmto potrebám neprispôsobujeme. Aké pravidlá by sme mali teda dodržiavať pri zariaďovaní spálne, v ktorej by sme sa mali cítiť príjemne, aj keď budeme mať za sebou psychicky vyčerpávajúci deň?

Svetlé farby


V spálni určite nemajte nič v tmavých farbách. Spálňa by mala byť svieža, farebná a nie pochmúrna. Určite sa vyhýbajte tmavým farbám ako tmavomodrej, fialovej a červenej.

Aj obliečky vyberajte skôr svetlejšie, najlepšie s retro vzorom, ktorý je v poslednej dobe opäť v móde. Ak chcete koberec do spálne, vyberajte skôr jednofarebný a najmä dlhovlasý.


Nábytok

Nábytok do spálne vyberajte len v overených nábytkárstvach. Na slovenskom trhu je veľmi veľa nábytkárskych domov, ktoré síce predávajú nábytok na pohľad veľmi pekný, kvalitou však nebude zodpovedať vašim požiadavkám.

Odporúčame vám dať si skôr zhotoviť nábytok na mieru – ideálne vstavané skrine s plne funkčným posuvným systémom na vstavané skrine.

Vyberte bezpečné úchytky

Pozor dávajte aj pri výbere úchytiek. Musia byť bezpečné, najmä ak máte malé dieťa, ktoré je zvedavé a ľahko si môže na ostrých hranách úchytiek ublížiť.

Posteľ


Okrem nábytku a skvelých farebných doplnkov musíte vybrať dobrú posteľ. Odporúčame vám vyberať si skôr masívnu, ktorá je pevnejšia ako klasická laminátová a vôbec sa nebudete musieť čudovať, keď vám vydrží aj tridsať rokov. Ideálna veľkosť je 200×160. Ak však máte malé dieťatko a chcete viac miesta na spanie pre vás a aj pre vášho partnera/ partnerku, odporúčame veľkosť 200×180.

Mohlo by vás zaujímať

ako rozoznať kratkozrakosť od ďalekozrakosti

Ako rozoznáte krátkozrakosť od ďalekozrakosti? 5 tipov na preventívnu ochranu zraku

„Ak sa zahľadíš do vlniacich sa vôd mora jasným, neskaleným zrakom, tak uzrieš v každej …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.