Ako si vybraťŠport

Ako vybrať posilňovací stroj na nohy na domáce posilňovanie?

chôdza na pase a posilňovanie nôhNemusíte mať nijako veľký byt či dom, aby ste si mohli zacvičiť na nejakom posilňovacom stroji. Hovorím o posilňovacom stroji na nohy, dokonca mnohokrát postačí len stepper, ktorý môžete vytiahnuť zo skrine alebo spod postele. Obľúbený je tiež rotoped alebo moderný eliptický trenažér. Ak uvažujete o kúpe posilňovacieho stroja na nohy, inšpirujte sa týmto článkom ako si správne vybrať posilňovací stroj na nohy.

Pred tým ako si pôjdete vybrať posilňovací stroj na nohy

ako si správne vybrať posilňovací stroj na nohyPred kúpou akéhokoľvek fitness vybavenie je potrebné sa spýtať sama seba, nakoľko budete nové vybavenie potrebovať a využívať.

Potrebujete luxusné modely posilňovacích strojov, alebo vám bohato postačí základné športové vybavenie?

Od toho sa tiež odvíja cena.

Kým stepper kúpite už za niekoľko desiatok eur a je nenáročný na priestor, profesionálny posilňovací stroj na nohy na unožovanie vás vyjde niekoľko stoviek eur.

Ktoré posilňovacie stroje sú základom pri posilňovaní nôh?

Steppery

Stepper so zameraním na vnútornú a vonkajšiu stranu stehien. Obyčajné steppery kúpite za pár desiatok eur, dokonalejšie steppery so stabilnou konštrukciou a pevnými rukoväťami a počítačom stoja okolo pár stoviek eur.

Výhodou je skladnosť a vysoká účinnosť na stehná a zadok. Nevýhodou ale to, že pri cvičení na stepperi sú kĺby namáhané viac než na ostatných prístrojoch.

Rotopedy

jazda na rotopedeRotopedy nahrádzajú jazdu na bicykli. V minulosti veľmi obľúbený posilňovací stroj na nohy v každej druhej domácnosti, no dnes ho nahrádzaja napríklad eliptický trenažér.

Rotopedy napriek tomu umožňujú intenzívny tréning nôh, sú vhodné pre začiatočníkov a tiež nie sú príliš náročné na priestor.

Rotopedy kalórie zvyčajne spaľujú rýchlejšie ako steppery.

Prečítajte si aj: Ako cvičiť na rotopede?

Eliptické trenažéry

Zaisťujú precvičovanie celého tela. Nahrádzajú stepper, rotoped aj ďalšie posilňovacie stroje. Sú šetrné ku kĺbom vďaka eliptickým pohybom, ktoré nohy pri cvičení vykonávajú.

Chôdza na páse

Tieto posilňovacie stroje umožňujú sústrediť úsilie na cvičenie nôh a pritom skvele posilňovať srdce a zlepšovať krvný obeh. Poskytujú efektívny tréning nôh tým, že umožňujú spustiť program pohybujúceho sa pásu – rýchlejšia prechádzka, beh, šprint…

Môžete ovládať rýchlosť a sklon. Niektoré high-end modely sú vybavené programovateľnými fitness programami, aby ste mohli získať čo najviac z vášho tréningu.

Leg press cviky

domáce posilňovanie nôhS týmito profesionálnymi posilňovacími strojmi sa stretnete skôr v posilňovniach.

Jedná sa o zariadenie, ktoré vyžadujú drepy.

Závažie máte pri drepe umiestnené na ramenách, poprípade sedíte nohami nahor a závažia zdvíhate nohami.

Ostatné stroje na domáce posilňovanie nôh

Profesionálne posilňovacie stroje na nohy a posilňovacie stroje špeciálne pre konkrétne cviky na nohy, napr. predkopávanie, zakopávanie v ľahu, zakopávanie v stoji, unožovanie v stoji … každý takýto posilňovací stroj na nohy vás vyjde na necelých tisíc eur.

Ďalej to môžu byť napríklad stojany na drepy, posilňovacie bench lavice a pod.

Varovanie

Pred nákupom posilňovacieho stroja na nohy sa poraďte so svojím lekárom, ktorý vám tiež môže  odporučiť vhodné športové vybavenie.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button