Nezaradené

Ako usporiadať zariadenie detskej izby?

návod ako usporiadať detkú izbuKaždý rodič a bezpochyby aj vy chcete pre svoje dieťa len to najlepšie. Prajete si, aby malo dobré študijné úspechy, aby bolo spokojné a aby bolo hlavne zdravé. Ak plánujete svojmu dieťaťu nanovo zariaďovať detskú izbu, prečítajte si pár zaujímavých a praktických rád, ktorými by ste sa mali inšpirovať pri zariaďovaní detskej izby.

Stôl so stoličkou k prirodzenému zdroju svetla

Aby si vaše dieťa mohlo plniť školské povinnosti, potrebuje k tomu kvalitný detský stôl a ergonomickú stoličku. Pri výbere tohto nábytku klaďte dôraz najmä na ergonomiku. Ak budete šetriť na stole a stoličke, vaše dieťa sa môže po čase sťažovať na nepríjemné bolesti chrbta a v dospelosti bude mať nemalé problémy s chrbticou, najmä s tou krčnou.

Stôl vám odporúčame kupovať výškovo nastaviteľný. Umiestňujte ho vždy k prirodzenému zdroju svetla a zároveň ho nedávajte blízko radiátora. Dieťa by sa nemohlo plne sústrediť. V prípade, že bude dieťaťu svietiť slnko, jednoducho stiahnete plastové vonkajšie rolety, ktoré sú lepším tieniacim prvkom ako klasické interiérové žalúzie.

Rozdelenie na zóny

Detskú izbu rozdeľte na dve zóny: na zónu, kde sa bude dieťa učiť a na zónu, kde sa bude dieťa hrať so svojimi hračkami. Ako sme už spomínali, pracovná zóna so stolíkom musí byť pri prirodzenom zdroji svetla.

Stôl by mal mať dostatočne veľa priestoru na uloženie školských kníh a zošitov, ale aj omaľovánok a časopisov, ktoré má vaše dieťa predplatené. Keď tak, umiestnite v blízkosti stolíka skriňu s otvorenými policami.

V žiadnom prípade by si dieťa nemalo dávať školské veci na parapety. Na parapety mu dávajte maximálne pár kvetov v kvetináčov, ktoré priestor v detskej izbe oživia.

Mohlo by vás zaujímať aj veľkosti detí a vhodného oblečenia

Detské motívy

Aby detská izba vyzerala ako detská, investujte viac do detských doplnkov ako napríklad do farebných krabíc na uskladnenie hračiek a do pekných detských fototapiet s rozprávkovými motívmi podľa vkusu vášho dieťaťa.

Čo sa týka nábytku, ten vyberajte kvalitný drevený, ktorý dieťaťu poslúži niekoľko rokov. Detskými dekoráciami z priestoru spravíte detskú izbu a navyše, nevyjde vás to draho. Nemyslíte si, že je lepšie investovať do nových dekorácií ako do nového nábytku?

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button