Ako si vybraťElektronika

5 tipov ako vybrať robotický vysávač?

ako vybrať robotický vysavačNamiesto klasických vysávačov sa stále vo väčšom množstve domácností objavujú robotické vysávače. Kto z vás ho má, ten si s upratovaním podláh už nemusí robiť toľko starostí. Moderný robotický vysávač totiž všetko zvládne za vás. Stačí len vedieť, ako ho používať. V súčasnej dobe nájdete veľmi veľa druhov týchto chytrých prístrojov. Pred nákupom je tak dobré sa zorientovať, podľa čoho robotický vysávač vlastne vybrať.V článku sa dozviete ako postupovať pri:

  • Výbere vysávača
  • Jeho údržbe
  • Koľko robotický vysávač stojí?

Výber robotického vysávača

1. Výkon robotického vysávača

vysavač sencorV prvom rade sa všímajte, aký výkon vysávač má. Všeobecne sa dá povedať, že platí rovnica čím vyšší výkon, tým vyššia účinnosť prístroja.

Prístroje s vyššími výkonmi ale odporúčame skôr pre väčšie domácnosti.

Ak máte malý byt, siahnite radšej po menej výkonných prístrojoch. Aj tie dokážu pomerne efektívne upratať a pritom nespotrebujú toľko energiou.

2. Konštrukcia prístroja

Pozor si dajte aj na samotnú konštrukciu robotického vysávača. Je dôležité, aby jeho sací priestor dokonale priliehal k podlahe a vysávanie tak bolo dostatočne účinné.

3. Senzory vysávača

Dôležitou súčasťou vybavenia robotických vysávačov sú ich senzory. Práve vďaka nim sa robot dokáže pohybovať po miestnosti úplne sám. Vďaka nim sa vyhne prekážkam, schodom a nerovnostiam.

Senzory sa nachádzajú v spodnej časti prístroja. Pri nákupe ich správnu funkciu len ťažko spoznáte, preto odporúčame prístroj hneď po zakúpení vyskúšať a v prípade, že senzory nebudú fungovať správne, ihneď vrátiť. Pri nákupe cez internet takúto možnosť máte a to bezplatne.

4. Schopnosť dostať sa všade

kvalitné vysavačeKto chce mať doma skutočne kvalitný robotický vysávač, nech si vyberiete ten, ktorý je schopný upratovať aj v ťažšie dostupných miestach – v rohoch a pod.

5. Schopnosť vysávať rôzne povrchy

Kvalitný prístroj tohto typu by mal byť schopný vysávať nielen hladké povrchy, ale napríklad aj koberce.

Z tohto pohľadu zohrávajú dôležitú úlohu jeho rotačné kefy. Práve vďaka nim robot vysaje aj hĺbkové nečistoty, ktoré sú usadené medzi chĺpkami koberca.

Údržba robotického vysávača

Údržba je pomerne jednoduchá. V prvom rade je potrebné si všímať stav kartáčov. Pokiaľ sú už príliš zanesené, je nutné ich vyčistiť.

Prach a nečistoty robotický vysávač zbiera do zberného koša. Ten je samozrejme, ako aj u klasického vysávača, potreba raz za čas vyprázdniť.

V neposlednom rade skontrolujte, či prístroj správne funguje, či je schopný zachádzať do svojej nabíjacej stanice.

Iná údržba prístroja prakticky nie je potrebná. Snáď by sme len odporučili občasné utretie od prachu, a to pomocou obyčajnej navlhčenej handričky.

Koľko vás robotický vysávač bude stáť?

Ak zakúpite robotický vysávač na internete, napríklad v tomto obchode tak vás vyjde na cca 70 Eur, – najjednoduchšií robotický vysávač (Sencor SVC 7020BK patrí medzi najpredávanejšie robotické vysávače). Tento robotický vysávač dokáže upratovať až 50 minút na jedno nabitie a pomocou senzorom, ktoré zabraňujú pádu zo schodov, nikdy nespadne. Prekoná aj prah vo výške 1cm.

Ak hľadáte nejaké inteligentnejšie vysávače tak iRobot ROOMBA631 je dobrým riešením. V strednej triede vysavačov je zároveň aj najvyššie hodnoteným vysávačom.

inteligentný vysávačRoomba využíva patentovaný 3-stupňový systém čistenia a jednotlivé miesta podlahy prechádza viackrát. Vysáva nečistoty, prach, vlasy a chlpy z kobercov, plávajúcich podláh, dlaždíc a linolea. Vyhýba sa schodom a vyvýšeným miestam.

Nezamotá sa do káblov. Dokáže vysávať v miestnostiach so zložitým rozmiestnením nábytku a krehkých predmetov, bez toho aby ho poškodil.

Jeho veľkou výhodou je, že rozpoznáva viac znečistené miesta a venuje sa im, kým nie sú dokonale čisté.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button