Ako najlepšie vyčistiť zrkadlo?

čisté zrkadloMatné alebo zašpinené zrkadlo, skrz ktoré už takmer nie je vidieť, pôsobí najmä v predsieni veľmi nepekne. Rovnako tak vám bude vadiť špinavé zrkadlo v kúpeľni. Ako teda čo najlepšie vyčistiť zrkadlo tak, aby sa znovu lesklo a mohli ste sa v ňom spoznať?

Postup čistenia ako vyčistiť zrkadlo?


Vopred je potrebné si povedať, že ak bola na zrkadle poškodená vrstva striebra, nič už s týmto problémom neurobíte, nemožno to nijak opraviť. Odhalené vrstvy striebra sa rozhodne nedotýkajte nejakým čistiacimi prípravkami, inak vám začne aj zvyšná časť zrkadla černieť.

ako vyčistiť zrkadloNajlepším riešením je pri čistení zrkadla používať len vodu, ktorou ho umyjete. Potom vezmete suchú handričku alebo papier, pomocou ktorého zrkadlo utriete do sucha a vyleštíte. Pomôcť môže tiež špeciálna mikro utierka alebo handra, ktoré zo zrkadla odstránia všetok prach a nečistoty.

Pri čistení zrkadla sa rozhodne vyhnite agresívnym prípravkom, ktoré obsahujú veľké množstvo chlóru alebo kyslých látok.

rám zrkadlaV prípade čistenia zrkadla sa zamerajte aj na jeho rám. Ak je rám z plastu, možno postupovať rovnako ako pri samotnom čistení zrkadla, u dreveného rámu ale použite prípravky, ktoré sú priamo určené na drevo.


Čo je potrebné k vyčisteniu zrkadla

  • voda
  • handrička alebo papier (mikro utierka)

Ako dlho čistenie  zrkadla potrvá?


Čistenie zrkadla je otázkou jednej či dvoch minútiek. Jedná sa o ľahkú prácu, ktorá vám rozhodne nezaberie významné množstvo času.

Aké budú náklady na čistenie zrkadla?

Táto domáca práca vás nebude stáť vôbec nič. Stačí mať po ruke čistú handričku a trochu vody.

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max. Akcie až do výšky -20% alebo 2+1 zadarmo! Prípravky na dezinfekciu rúk. Momentálne prebieha aj súťaž o auto Škoda Scalia.

Mohlo by vás zaujímať

Provensálsky štýl okna

Provensálsky štýl je spojenie noblesy s nehou

Francúzsky vidiek v okolí vinohradov a levanduľových polí. Takáto predstava napadne každému ako prvá v …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.