Ako si vybraťŠport

Ako vybrať boxovacie vrece?

boxovacie vreceV poslednej dobe sa boxovacie vrecia stali veľmi obľúbenou športovou pomôckou. Už dávno totiž búchanie do boxovacieho vreca nie je len pre boxerov, ale súvisí aj s inými športmi, ako napr. Thai box alebo pilloxing. Skvelé je, že takéto boxovacie vrece môžete mať aj doma a trénovať, či cvičiť podľa svojich osobných potrieb. Viete však, ako také boxovacie vrece vyberať?

Čo je na výber boxovacieho vreca potrebné:

  • vedieť svoju váhu
  • vedieť svoju výšku
  • vedieť k akému športu vrece chcete
  • vedieť či chcete len boxovať

Základné parametre podľa čoho vyberať boxovacie vrece

rôzne veľkosti boxovacích vriecVáha boxovacieho vreca

Boxovacie vrece vyberajte podľa niekoľkých parametrov. V prvom rade sa pri jeho výbere riaďte jeho váhou.

Vrece by malo mať rovnakú váhu ako vy.

V prípade fitness boxovacích vriec by mala byť jeho váha polovičná. Ak ste úplný začiatočník, váha boxovacieho vreca by nemala presiahnuť 35 kíl.

Dĺžka vreca na boxovanie

Druhým najdôležitejším prvkom pri výbere boxovacieho vreca je jeho dĺžka. Pre tréning boxu si vystačíte s vrecom o veľkosti 80 – 120 cm.

V prípade, že budete chcieť trénovať aj kopy, boxovacie vrece by malo dosahovať až 200 cm.

Materiál

Ako vybrať boxovacie vreceĎalej boxovacie vrece vyberajte podľa toho, z akého materiálu je vyrobené. Boxovacie vrecia sa vyrábajú z rôznych materiálov, napr. z vinylu, koženky, plátna alebo pravej kože.

Pravá koža je síce najdrahšia, avšak má tú najväčšiu životnosť. Všetky ostatné materiály sú síce lacnejšie, ale veľmi rýchlo sa opotrebujú. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť kožu.

Náplň v boxovacom vreci

Boxovacie vrecia tiež kupujte podľa toho, čím je naplnené. Lacnejšie boxovacie vrecia sú zvyčajne plnené textíliami, gumou alebo drveným plastom, tie drahšie sú plnené kožou alebo pieskom.

Ak môžete, vyberte si boxovacie vrece plnené kožou, pretože je viac odolné. Najviac kvalitné sú však profesionálne boxovacie vrecia plnené vzduchom, pretože zaručujú absolútnu tvarovú stálosť.

Cena boxovacieho vreca

Dozaista rozhodujúce slovo má aj cena boxovacieho vreca. Cena boxovacích vriec sa líši podľa použitých materiálov, veľkosti a náplne.

Tie najlacnejšie – malé a ľahké vrecia sa na slovenskom trhu predávajú už od 20 eur. Tie najdrahšie – profesionálne vrecia stoja už viac ako 150 eur.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button