Nezaradené

Ako si jednoducho a prakticky usporiadať oblečenie v šatníku?

návod ako si usporiadať oblečenie v šatníkuOnedlho tu máme jar a s ňou aj jarné upratovanie. Minimálne jeden víkend strávite triedením vecí a upratovaní častí domácnosti, ktoré ste bežne každý týždeň neupratovali. Ak vám ale príde váš šatník príliš malý a neviete, ako si jeho obsah zorganizovať tak, aby ste mali prehľad v tom, čo sa kde nachádza bez toho, aby ste vyhádzali všetok obsah skrine alebo aspoň niektorých políc, poradíme vám, ako si jednoducho usporiadať obsah šatníka.

Oblečenie z aktuálnej sezóny dopredu

Aby ste si nemuseli dávať stoličky a nemuseli vyhádzať celú policu len kvôli tomu, aby ste sa dostali k svojmu obľúbenému dámskemu oblečeniu, odporúčame vám dávať oblečenie aktuálnej sezóny vždy dopredu a do nižších políc, do ktorých bez problémov dočiahnete.

Nebudete tak mať problém nájsť si napríklad obľúbený top alebo legíny.

Mikiny, svetre, topy zvlášť

Dajte si na kopu mikiny, svetre a topy zvlášť. Každý jeden typ oblečenia by mal mať vlastnú policu v šatníku, aby ste k nim mali prístup.

Väčšinu bavlnených dámskych mikín vám odporúčame vešať na ramienka, aby sa nepokrčili (najmä tie tenšie, ktoré sú vyrobené z krčivého materiálu). Získate tak prehľad v tom, kde je ktorý typ oblečenia a pod veľkým množstvom mikín sa vám nestratia vaše obľúbené topy.

Pod vešaciu časť umiestnite uzatvárateľný box

Pod časť šatníka, kde veci vešiate na ramienka, vám odporúčame umiestniť uzatvárateľný priesvitný box, do ktorého si počas zimného obdobia budete dávať šály, čiapky, rukavice, nákrčníky, pletené rukávniky. Cez jarné mesiace tam môžete mať všetky šatky na krk, ale aj plavky, pokrývky hlavy, čiže šiltovky, klobúky a pod.

Oblečenie si usporiadávajte vždy podľa sezóny. Nohavice, legíny, mikiny, jednoducho oblečenie, ktoré využívate cez každé ročné obdobie, majte vždy k dispozícii a nie na vyšších policiach.

Ponožky, spodné prádlo a pyžamo umiestňujte do komody v spálni. Ušetríte tak viac miesta v šatníku. Odporúčame vám kúpiť uzatvárateľné vrecká, ktorých uzatváranie vám bude pripomínať plastové bezpečnostné plomby na kuriérskych obálkach.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button