Ako si vybrať

Ako si s luxusnou posteľou zariadiť spálňu ako pre kráľovnú

Posteľ je dominantou spálne, a preto je pre výsledný dojem mimoriadne dôležitá. Vďaka luxusným posteliam však na vytvorenie potrebného príjemného efektu nič špeciálne a drahé nepotrebujete. Luxusné postele majú rôzne podoby a v každej z nich sa budete cítiť ako na zámku.

Ako si vybrať luxusnú posteľ
Zdroj: Mirage_studio/Shutterstock.com

Aká posteľ sa do vašej spálne hodí najviac?

Luxusná posteľ Chesterfield

Určite ste sa už stretli so sedačkami Chesterfield, ktoré sú spájané s luxusom a bohatstvom. Jedným z ich typických znakov je prešívanie a hlboko zasadené gombíky. Rovnako ako sedačky, tak aj luxusné postele Chesterfield sa stanú najvýraznejším kúskom s miestnosti.

Tieto štýlové postele sú dostupné v rôznych farbách, avšak manželská posteľ Kreon v modrom zamatovom poťahu sa zaručene stane stredobodom pozornosti každého interiéru. Ladiť bude najmä s doplnkami zlatej alebo medenej farby, napríklad s kovovými lampičkami na nočný stolík.

Prepychovým kúskom je aj drevená rustikálna posteľ s čalúneným čelom inšpirovaným Chesterfield štýlom, ktorá padne do oka milovníkom klasiky. Masívne drevo a zamatové čalúnenie sú skvelá kombinácia do elegantnej spálne.

Luxusnú posteľ môžete dopriať aj malým princeznám, pretože rovnako elegantne vyzerajú aj jednolôžkové Chesterfield postele.

Romantická posteľ s baldachýnom

Postele s baldachýnom sú snom mnohých žien. Pôsobia romanticky a luxusne, baldachýn navyše plní aj praktickú funkciu, pretože zabezpečuje viac súkromia.

Ak použijete iba ľahkú a jemnú sieťku, ochráni vás pred hmyzom. Nech už si ale zvolíte akýkoľvek baldachýn, posteľ bude dominantou spálne a dodá jej jedinečný a luxusný vzhľad.

Do rozprávky sa môžete preniesť vďaka posteli s kovovou subtílnejšou konštrukciou v štýle Provance, alebo si vybrať masívnejšiu posteľ s vyrezávanými drevenými stĺpmi. Aby ste sa v spálni cítili čo najpríjemnejšie, nezabudnite na doplnky ako zrkadlá, nočné stolíky či niekoľko dekorácií, ktoré budú ladiť so štýlom postele.

Takýto moderný aj tradičný, ale v každom prípade luxusný nábytok, si vyberietena estila.sk.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button