Kuchyňa

Do provence kuchyne z francúzskeho vidieka sa okamžite zamilujete

Pre ľudí je typické, že sa radi porovnávajú. Nielen seba a svoje vlastnosti, ale aj majetok. Človek nikdy nie je spokojný s tým, čo má. Stále chce niečo, čo má ten druhý. Ak sa vám veľmi páči romantická kuchyňa v štýle provence, ktorú má vaša priateľka, prečo by ste nemohli mať rovnakú? Zistite, ako preniesť nádych francúzska do vášho domova.

Kuchyňa je miesto, kde trávi každý člen domácnosti množstvo času. Ak máte kuchyňu spojenú s jedálňou, poprípade s obývačkou, tak v týchto miestnostiach netrávite čas len vy, ale aj vaši blízki a známi, ktorí prídu na návštevu. Je to práve kuchyňa, ktorá dokáže zaujať. Ak sa vám jej terajšia podoba nepáči a necítite sa v nej príjemne, je na čase s tým niečo urobiť.

Provence kuchyňa
Zdroj foto: Ramonki / Shutterstock.com

Vždy ste chceli mať peknú provence kuchyňu? Môžete! Zistite, aké sú jej charakteristické prvky a nechajte si ju vyrobiť na mieru podľa predstáv.

Čo znamená kuchyňa v štýle provence?

Provence kuchyne alebo kuchyne inšpirované vidiekom sú miestnosti, ktoré na pohľad pôsobia jednoducho a sofistikovane. Sú plné rôznych detailov, akými sú napríklad ozdobné rúčky a úchytky na skrinkách či dvierkach.

Na dreve môžu byť častokrát namaľované decentné ornamenty. Provence kuchyne sú vždy ladené do svetlých odtieňov. Nemusí ísť vyslovene o bielu, známe sú aj bledozelené či bledožlté. Kuchyňa je moderne vybavená, avšak svojim vzhľadom prináša nádych minulosti.

Ako si zariadiť provence kuchyňu
Zdroj foto: brizmaker / Shutterstock.com

Hodí sa provence kuchyňa do vašej domácnosti?

Provence kuchyne sú skutočne jedinečné, nehodia sa však všade – napríklad do málo presvetlených domácností. Sú vhodné do miestností, ktoré majú podlahu jednej farby, prípadne je zem doplnená o jednoduchý koberec.

Kuchyňa by mala pôsobiť čistým a vzdušným dojmom. Ak máte steny namaľované bledými farbami, provence nábytok sa k nim dokonale hodí. Výhodou je, že aj takýto nábytok si môžete nechať vyrobiť na mieru, napríklad v prípade, ak máte asymetrickú miestnosť. Kuchyne na mieru sú skutočne výhrou!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button