Ako si vybraťElektronika

Ako vybrať epilátor?

epilátorAk pri holení používate epilátor viete, že je to bolestivejšie a koža je krátko po holení podráždená. Chĺpky na tele sú totiž vytrhnuté aj s korienkami. Prístroj však zabezpečí hladšie a dlhšie trvajúce oholenie než klasické holenie žiletkou. Niet divu, že epilátor sa pre mnohé moderne zmýšľajúce ženy stal praktickým pomocníkom pri osobnej starostlivosti. Ak aj vy zvažujete kúpu epilátora, stojíte možno pred zdanlivo jednoduchou otázkou: ktorý model kúpiť? V kamenných obchodch aj e-shopoch je celý rad rôznych druhov epilátorov, a ak si neviete vybrať, tak s výberom prístroja môžu pomôcť nasledujúce riadky.

Podľa čoho si vyberať epilátor

Epilátor pre začiatočníčky alebo pokročilé používateľky

Pokiaľ s epiláciou ešte len začínate, potom buďte pri výbere svojho prvého epilátora obzvlášť opatrná.

Pre začiatočníčky sú najvhodnejšie epilátory, ktoré obsahujú vo svojej výbave „štartovací“ nástavec, ktorý obsahuje menej ako 25 pinziet. Ide o to, že epilátory štandardne obsahujú v priemere 25-40 pinziet.

Pre začiatočníčky rozhodne nie je tak veľké množstvo pinziet vhodné. Čím viac pinziet, tým viac chĺpkov naraz epilátor vytrháva, a tým sa násobí aj bolesť sprevádzajúca epiláciu. Je dôležité, aby si pokožku na epiláciu najprv navykla.

Každou ďalšiu epiláciou sa citlivosť pokožky znižuje a úmerne tomu môžete meniť nástavce a zvyšovať tak množstvo pinziet.

Nezabudnite aj na ďalšie funkcie, ktoré môže nástavec ponúknuť

Citlivosť pokožky, a tým aj zníženie bolesti, môžete docieliť aj pomocou ďalších funkcií, ktorými epilátory disponujú.

Pre začiatočníčky sú vhodné epilátory, ktoré fúkajú studený vzduch alebo disponujú epilačnou hlavicou s masážnym nástavcom, ktorý citlivú pokožku jemne masíruje.

Epilačná hlavica

vyber epilátoraEpilátory obsahujú v priemere 25-40 pinziet. Množstvo pinziet v epilačných hlaviciach je rôzne. Čím viac pinziet, tým je proces epilácie rýchlejší, ale zároveň aj bolestivejší.

Epilačné hlavice epilátora môžu byť výmenné, jedna pre oblasť intímnych partií a podpazušia, druhá pre nohy. Pri niektorých druhoch epilátorov sa pre oblasť intímnych partií a podpazušia využíva iba špeciálny nástavec, ktorý zúži šírku plochy, ktorá je epilovaná.

Z hygienických dôvodov sú najvhodnejšie epilátory, ktorých epilačnú hlavicu môžete umyť prúdom tečúcej vody.

Rýchlosť epilátora

Epilátor by mal mať nastaviteľné aspoň 2 rýchlosti epilácie. Vyššia rýchlosť pre oblasť nôh, nižšie pre oblasť intímnych partií a podpazušia. Najvhodnejšie sú modely, pri ktorých je rýchlosť regulovateľná a nastaviteľná.

Kombinácia epilátora a žiletky

Pre jednoduchšie a komfortné holenie sú vhodné epilátory, ktoré obsahujú nielen epilačnú, ale aj holiacu hlavicu alebo aspoň holiaci nástavec.

Použitie epilátora v sprche alebo vo vani

ako vybrať epilátorDrahšie modely epilátorov sú vhodné pre použitie vo vani alebo v sprche.

Ide väčšinou o akumulátorové modely.

Pre ľahkú a lacnú prevádzku je však praktické zadovážiť si dobíjacie epilátory s akumulátorom.

Cena epilátora

Nemožno jednoznačne určiť cenu epilátora. Základné modely zoženiete už za pár desiatok eur, avšak počítajte len so základným druhom epilátora. Epilátor s pokročilejšími funkciami a nástavcami možno zohnať do 50 eur.

Najdrahšie epilátory sa pohybujú v rozsahu nad osemdesiat eur a ich výbava a funkcie sú však pre domáce použitie zbytočne predimenzované.

Prečítajte si aj tieto články:

Podobné články

1 komentár

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button