Ako si vybraťZdravie a krása

Ako si vybrať dobrú kozmetičku?

Máte nejaký kozmetický problém a neviete si doma samé s tým poradiť? Mali by ste navštíviť kozmetičku a preto vám poradíme, ako si vybrať dobrú kozmetičku, aby ste boli dámy spokojné. Takmer každá žena túži po dokonalej pleti a skoro každá je ochotná tomu venovať svoj čas aj nemalú sumu peňazí. Raz za čas si mnohé z dám zájdu do kozmetického salónu, aby si dopriali luxusnú, nadštandardnú starostlivosť. Ako však postupovať, aby sme nenaleteli a boli spokojné? Čo by malo byť hlavným kritériom pri rozhodovaní, kam sa objednať?

Kritéria, podľa ktorých si môžete vybrať dobrú kozmetičku

Vzdialenosť od vášho domu, by rozhodne nemala hrať veľkú úlohu pri výbere kozmetičky. Keď sa chcete poobzerať po kvalitnom kozmetickom salóne, nemali by ste brať do úvahy to, aby sme to mali čo najbližšie.

kozmetický salónOveľa dôležitejšie je spektrum služieb, ktoré jednotlivé salóny ponúkajú. Rovnako tak je dobré ustrážiť si, akú kozmetiku, respektíve kozmetické značky, sa v daných kozmetických salónoch používajú.

Sú ženy, ktoré majú s určitými prípravkami vynikajúcu skúsenosť alebo naopak veľmi zlú skúsenosť. Preto nie je od veci informovať sa s predstihom o používaných produktoch.

Ak je to možné, skúste si vyhľadať na internete recenzie alebo skúsenosti žien, ktoré už navštívili kozmetický salón pred vami. Počítajte ale s tým, že medzi väčším množstvom hodnotení zrejme nájdete aj nejaké tie negatívne. Je na vás, akú tomu budete prikladať váhu. Ak sú tie zlé v prevahe, bude to o niečom vypovedať.

Základné služby kozmetičky

Solídna prevádzka, či už ponúka služby kozmetické, kadernícke, pedikúru alebo masáže, by mala mať k dispozícii cenník, aby pri platení nedošlo k nedorozumeniu.

Samozrejmosťou by mal byť poriadok, čistota a dodržanie termínu a doby vášho objednania.

Rovnako tak, by profesionálna kozmetička mala brať do úvahy, akú máte pleť, akú bežne používate kozmetiku, čo vám robí alebo nerobí dobre a rešpektovať, čo si neželáte na pokožku aplikovať.

Ideálne je, ak vám kozmetička založí kartu, bude tak mať presne prehľad, akými prípravkami vás ošetrovala počas predchádzajúcich návštev. Získa tak dobrú predstavu o tom, čo vaša pleť potrebuje.

Priebeh ošetrenia u kozmetičky

Množstvo zákazníčok si už nevie predstaviť, že by priebežne nevedeli, čo práve kozmetička s ich pleťou robí. Komentár, akú používa kozmetiku a na aký účel slúži, by mal byť samozrejmosťou.

Ak sa rozhodnete navštíviť dobrú kozmetičku, tak počítajte s tým že to nebude práve lacná záležitosť.

Je dobré, aby žena vedela, kedy kozmetička pleť čistí, hydratuje, vyživuje, napína alebo revitalizuje. Len tak spozná, aká procedúra a aký prípravok jej robí dobre .

Tipy ako si vybrať dobrú kozmetičku

  • Kým kozmetička pristúpi k práci, dohodnite sa na tom, čo presne bude s vašou pleťou robiť.
  • Dohodnite sa na cene alebo aspoň na cenovom strope, vyhnete sa nepríjemnému prekvapeniu.
  • Návštevu kozmetického salónu odložte, ak je vaša pleť podráždená od slnka.
  • Ak si nájdete tú svoju vysnívanú dobrú kozmetičku, dohodnite sa na nasledujúcej návšteve vždy pri odchode zo salónu.
  • Ak už budete mať termín vo vašom diári, tak si jednoducho zabezpečíte aspoň jeden deň v mesiaci, ktorý bude patriť výlučne vám a starostlivosti o vašu krásu.

Upozornenie

Ak ste na niektoré prírodné alebo chemické zložky, používané v kozmetických prípravkoch, alergická, včas na to upozornite.

Prečítajte si aj:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button