Zdravie a krása

Ako vyrobiť domácu pleťovú masku?

Kozmetické salóny ponúkajú ženám celý rad služieb, ktoré im pomáhajú so starostlivosťou o ich zovňajšok. Pre každú ženu je dôležitá predovšetkým jej pleť. Nemusíte podstupovať drahé kozmetické procedúry, aby vaša pleť vyzerala mladistvejšie a zdravšie. Pleťovú masku, ktorá pomôže vašej pleti s regeneráciou, si môžete urobiť v pohodlí domova. Ako si domácu pleťovú masku vyrobiť vám poradia nasledujúce riadky.

Návod ako si vyrobiť domácu pleťovú masku

Pleťovú masku si môžete vyrobiť podľa toho, ktoré problémy vašu pleť aktuálne trápia. Môžete si vyrobiť masku na mastnú pleť, na suchú pleť, na unavenú pleť, a pod.

Recepty pre výrobu domácej pleťové masky nie sú nijako zložité ani finančne náročné. Väčšinou vám postačia suroviny, ktoré sa v domácnostiach bežne vyskytujú.

Domáca pleťová maska na suchú pleť

Ak vás trápi príliš vysušená pokožka na vašej tvári, potom sú nasledujúce riadky určené práve vám.

Na výrobu masky potrebujete:

 • 1 zrelý banán,návod na domácu pleťovú masku
 • 1 vaječný žĺtok,
 • 2 malé lyžičky panenského olivového oleja.

Olúpte zrelý banán, vidličkou ho roztlačte, pridajte jeden vaječný žĺtok a dve malé lyžičky panenského olivového oleja. Všetko dôkladne premiešajte a naneste na vašu tvár. Bohato postačí, keď pleťovú masku necháte pôsobiť dvadsať minút.

Domáca maska na mastnú pleť

Ak máte príliš mastnú pleť, potom vám môže pomôcť biely jogurt (neochutený), ktorý naneste na tvár, nechajte ho zaschnúť a pôsobiť pätnásť minút. Potom ho z tváre umyte mliekom a nakoniec ešte tvár opláchnite studenou vodou.

Ďalší recept je o trochu zložitejší.

Na prípravu masky budete potrebovať:

 • 1 zrelé jablko,
 • 1 lyžička medu,
 • 1 lyžička bieleho jogurtu,
 • ½ lyžičky mletej škorice,
 • 1 lyžička ovsených vločiek.

Zrelé jablko zbavte šupky a nastrúhajte najemno, pridajte jednu lyžičku bieleho jogurtu, jednu lyžičku medu, pol lyžičky mletej škorice, jednu lyžičku ovsených vločiek a všetko spolu dôkladne premiešajte.

Mala by vám vzniknúť kašovitá zmes, ktorú naneste na tvár a nechajte ju dvadsať minút pôsobiť. Potom tvár vlažnou vodou opláchnite.

Domáca pleťová maska proti vráskam

Vrásky sú častou príčinou nespokojnosti žien s ich zovňajškom. Nielen drahé krémy, botulotoxín alebo drahé plastické operácie sú riešením, ako s vráskami bojovať.

Skúste pleťovú masku, ktorú si vyrobíte z jemne nastrúhanej uhorky a bieleho jogurtu. Tieto dve ingrediencie zmiešajte dohromady a vzniknutú zmes naneste na svoju tvár. Nechajte pôsobiť aspoň dvadsaťpäť minút a potom opláchnite.

Ďalší variant pleťovej masky proti vráskam si môžete pripraviť z jemne nastrúhanej mrkvy, ktorú zmiešajte s vyšľahaným bielkom. Vzniknutú zmes naneste na tvár a nechajte pôsobiť dvadsaťpäť minút.

Masky vám samozrejme vrásky neodstránia, ale môžu vám pomôcť s ich miernym vyhladením.

Domáca maska pre unavenú pleť

Ak potrebujete vašej pleti vrátiť pružnosť a sviežosť, potom je nasledujúci recept určený presne vám.

Na prípravu masky potrebujete:

 • 1 zrelé avokádo
 • 1 lyžička medu
 • 1 lyžička bieleho jogurtu
 • 1 lyžička čerstvej citrónovej šťavy

domaca pletova maska - proti vraskamZrelé avokádo vylúpnite z jeho šupky a jeho dužinu roztlačte vidličkou.

Pridajte jednu malú lyžičku medu, jednu malú lyžičku bieleho jogurtu, prípadne môžete pridať jednu lyžičku čerstvej citrónovej šťavy.

Všetko dôkladne premiešajte. Vzniknutú zmes naneste na tvár a nechajte 15 – 20 minút pôsobiť. Potom tvár opláchnite. Vaša pleť by mala byť jasnejšia a viac hydratovaná.

Príprava pleti

Ešte než začnete s aplikáciou samotnej masky, dôkladne svoju pleť vyčistite, tak ako ste zvyknuté (pomocou čistiaceho toniká, vody, a pod.). Pleť prehrejte a prekrvte. Nie je to nič zložité, stačí pleť napariť nad horúcou parou (veľmi krátko), jemne vymasírovať alebo vykonať jej jemný pleťový peeling.

Všetky tieto spôsoby vedú k prekrveniu pleti, ktorá oveľa lepšie vstrebáva výživné látky, ktoré sú v pleťovej maske obsiahnuté.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button