Zdravie a krása

6 tipov, ako docieliť prirodzené obočie

návody na prirodzené obočieStaráte sa o svoje obočie správne? Nedôkladne upravené obočie môže narobiť poriadnu šarapatu, ubrať vám na pôvabe aj pridať zopár rokov navyše. Zistite, ako získať prirodzené a zdravé obočie.

Hovorí sa, že vlasy sú korunou našej krásy. My sme však presvedčení, že to isté platí aj pre obočie. Starostlivosť o obočie mnoho žien podceňuje. Veď je to predsa iba obočie – zopár chĺpkov nad očami. Nesprávny tvar, príliš tmavý odtieň ceruzky alebo nadmerné trhanie sú len špičkou ľadovca zlých návykov. Krásne obočie pritom nie je žiadna veda. Zoberte si našich 6 rád k srdcu a doprajte si perfektný look!

Ako docieliť prirodzené obočie

1. Netrhajte obočie príliš často

Dôverne známa scéna: večer pred zrkadlom. Už zase ďalší chĺpok! Beriete pinzetu a vaša misia je jasná. Z jedného votrelca sú dvaja, traja a zrazu máte umývadlo plné porazených odpadlíkov.

Nechajte ich rásť. Vaše obočie nebude nikdy vyzerať prirodzene, pokiaľ mu to nedovolíte. Dajte si záväzok a vytrhávajte si obočie iba 1x za týždeň, prípadne 1x za dva týždne.Obočie vždy trhajte v smere rastu chĺpkov.

2. Netrhajte príliš veľa

Trhajte len tam, kde je to nevyhnutné. Chĺpky nepatria nad líniu nosa, do tesnej blízkosti očných viečok a do okolia spánkov. Ostatné chĺpky majú nad očami svoje právoplatné miesto. Nevytrhávajte ich z prirodzenej línie.

Ak si nie ste svojimi zručnosťami a odhadom úplne istá, zájdite si do kozmetického salónu. Šikovné ručičky skúsenej kozmetičky sú zárukou spokojnosti.

3. Zistite svoj tvar

Jedným z najčastejších prešľapov, ktorých sapri úprave obočia dopúšťame, je nesprávne zvolený tvar. Trendy hýbu svetom, no každej z nás sa nehodí to isté. Pri trhaní musíme vždy postupovať v súlade s tým, čo nám bolo do vienka nadelené.

Aký tvar obočia je pre vás správny?

Existuje na to jednoduchý trik s ceruzkou.

  1. vhodný tvár obočiaNajskôr si jeden koniec ceruzky priložte do kútika nosa, druhý koniec smerujte kolmo k obočiu – tam bude mať obočie začiatok.
  2. Koniec ceruzky nechajte v kútiku nosa a smerujte ju cez stred očnej zrenice. Tam, kde sa ceruzka pretne s obočím, bude jeho krivka – zaoblenie.
  3. Na záver ceruzku nasmerujte cez vonkajší kútik oka – tam bude obočie končiť.
  4. Nepreháňajte to s líčením.

Menej je niekedy viac a toto zlaté pravidlo platí aj pri dokresľovaní obočia. Na trhu existuje množstvo produktov, no obočie by malo v prvom rade pôsobiť tak, akoby ste ho vôbec neprikrášľovali. Dbajte na správny výber odtieňa a nezabúdajte na trik s ceruzkou pre zachovanie prirodzeného tvaru!

Na nanášanie tieňov zvoľte skosený štetec, ceruzku majte vždy zastrúhanú do špicu.Dobre poslúži aj blender alebo vatová tyčinka, ktorá pomôže líčenie zjemniť.Pracujte s viacerými odtieňmi. Na začiatok obočia použite svetlejší, naopak, pri jeho konci a v oblúku môžete zvoliť výraznejšiu farbu.Na záver obočie zafixujte gélom alebo fixátorom.

5. Microblading – prirodzený make-up, ktorý vydrží

Microblading je ideálnym riešením pre moderné žienky, ktoré sa o seba radi starajú, no nechcú ubrať na svojej prirodzenosti. Ide ospôsob tetovania obočia čiarkovou metódou, ktorá imituje chĺpky a vytvára tak maximálne prirodzený efekt.

Žiadne nevkusné tmavé čiary, žiadne modré odtiene! Tento unikátny spôsob permanentnej úpravy obočia je spomedzi ostatných najobľúbenejší a zároveň najšetrnejší k pokožke.Tetovanie prebieha tenkým perom a do umŕtvenej pokožky. Pigment navyše nenanáša tak hlboko ako pri klasickom tetovaní a preto na pokožke ukáže jemnejšie a prirodzenejšie.

6. Výživa, výživa, výživa

Nanášate si na vlasy rôzne olejčeky na podporu ich rastu? Obočie taktiež potrebuje výživu. Pravidelná pár minútová masáž pokožku prekrví a korienkom chĺpkov dodá potrebné živiny. Najvhodnejšie oleje na výživu obočia sú ricínový, kokosový alebo olivový olej v BIO kvalite.

TIP: Olejčeky navyše pomáhajú predchádzať vráskam! Vmasírujte si zopár kvapiek do pokožky v okolí očí, na čele a do mimických vrások.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button