Zdravie a krása

Ako sa správne starať o tvár?

dokonalá starostlivosť o pleťStarostlivosť o tvár by mala byť na dennom poriadku každej ženy. Len tým, že sa o seba budete starať, môžete dosiahnuť mladistvého vzhľadu pokožky. Poďme sa teda spoločne pozrieť, ako na to – ako sa správne starať o tvár.

Čo treba ak sa chcete správne starať o tvár:

  • kvalitný pleťový krém
  • čistiaci prípravok
  • peeling
  • pleťová maska

Nechajte sa rozmaznávať

Nezabúdajte na pravidelné návštevy kozmetičky. Vaša pleť totiž potrebuje aj odbornú starostlivosť. Práve vaša kozmetička určí, ako často sa u nej musíte objednávať.

Domáca starostlivosť

ako si správne umývať tvárAk používate make – up, tak sa každý večer odlíčte. Pleť očistite, aj keď sa nemaľuje. Za celý deň sa na koži totiž nahromadí veľa nečistôt. Iné časti tela máte chránené oblečením, ale tvár je vystavovaná všetkým vonkajším vplyvom.

Ráno aj večer ošetrite tvár vhodným krémom, ktorý je určený pre váš typ pleti.

Raz týždenne použite peeling, aby sa pleť zbavila usadených nečistôt a odumretých kožných buniek. Vždy pokožku dôkladne opláchnite a na záver ošetrite pleťovým krémom.

Pleťová maska

Raz za čas môžete tiež aplikovať pleťovú masku. Vždy postupujte podľa návodu priloženého k maske. Sú aj také, ktoré vyžadujú pravidelnú aplikáciu pre lepšie dosiahnutie výsledkov.

Vrásky

ako sa starať o tvárKaždá žena začne v určitom veku bojovať proti vráskam. Dnes je našťastie už viac možností, ako sa ich zbaviť.

Dôležité je, predchádzať im. Používajte vždy kvalitné pleťové krémy, pamätajte ale, že nie vždy platí čím drahšie, tým lepšie.

Spočiatku budete musieť zrejme niekoľko krémov otestovať, než si nájdete ten najvhodnejší pre vás. Trh je totiž doslova zavalený všetkými možnými druhmi krémov od rôznych značiek. Každý ponúka niečo trochu iné, ale napriek tomu sú si veľmi podobné. Nestrácajte teda trpezlivosť.

Tipy ako sa správne starať o pleť

Pleťové masky si môžete vyrábať aj v pohodlí domova. Rôzne bylinky a domáce suroviny pleti pomôžu. Môžete si k tomu prečítaj aj článok na našom web ako si doma vyrobiť pleťovú masku.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button