AkoaPreco.com > Zdravie a krása > Ako čistiť upchaté póry?

Ako čistiť upchaté póry?

ako čistiť upchaté póryUpchaté póry sú problémom všetkých ľudí bez ohľadu na vek alebo pohlavie. Rozdiel je iba v tom, že niekomu sa póry upchávajú viac a niekomu menej. Upchávanie pórov je spôsobené mnohými vplyvmi, medzi ktoré patrí nezdravé stravovanie, časté vytláčanie akné, ale aj hustota smogu, fajčenie, práca v prašnom prostredí a dospievanie, počas ktorého sa póry upchávajú najviac. Póry je potrebné čistiť vždy, ale je vhodné si zvoliť najšetrnejší spôsob, ktorý póry vyčistí bez toho, aby ich výraznejšie poškodil. Ako čistiť upchaté póry?

Kozmetické tampóny na upchaté póry


Ide o najčastejší spôsob čistenia pleti. Pleť je vhodné čistiť postupne viacerými tampónmi, ktoré budú vždy navlhčené v kozmetickej vode určenej na čistenie pleti. Jej cena je aj v rádoch desiatok eur, rovnako tak ako u tampónov, a je vhodné vykonávať čistenie pravidelne.

Vytláčanie

vytláčanie vyrážokJedná sa o obľúbenú metódu. Je však potrebné vytláčať iba zapálené alebo veľmi upchaté póry. Vytláčanie robte len čistými rukami, ktoré sú umyté dezinfekčným mydlom. Odporúčané je vytláčanie slabou vreckovkou. Vytláčanie by malo prebiehať prostredníctvom nechtov dvoch ukazovákov.

Nevytláčajte póry zbytočne, ničíte tým svaly okolo pórov a tie potom strácajú schopnosť sa zaťahovať a upchávajú sa ešte viac.


Nočné krémy na upchaté póry

Vyvarujte sa všetkých nočných krémov na pleť. Nočné krémy iba upchajú póry a tie potom nemajú možnosť dýchať a vylučovať škodlivé látky.

Pleťové masky

Pleťové masky sú najideálnejším variantom na čistenie pleti. Slúžia na vyčistenie pórov a zároveň k vyživeniu pokožky. Existuje mnoho druhov pleťových masiek, ktoré možno aplikovať aj podľa aktuálnych problémov. Iné masky sa používajú na suchú pleť a iné zase na príliš mastnú pleť.

Tonizačné vody

čistenie upchatých pórovSú vhodné na mastnú a aj suchú pleť, póry sa následne viac zaťahujú a nemajú tendenciu absorbovať okolitý smog a nečistoty. Koža je potom následne aj pružnejšia a odolnejšia.

Odličovacia kozmetika

Pri používaní make-upu je dôležité zvoliť kvalitnú odličovaciu kozmetiku inak sa budú póry upchávať viac.

Špeciálne prípravky


Pri nadmernom upchávaní  pórov a častých zápaloch kože je vhodné navštíviť dermatológa alebo si priamo v lekárni vyžiadať špeciálne prípravky vhodné na čistenie a redukciu akné a upchatých pórov.

Upozornenie

Ak vás často trápia upchaté póry tak sa poraďte aj so svojím lekárom.

Mohlo by vás zaujímať

Ako skoncovať so stresom nadobro

Skoncujte so stresom už nadobro!

Stresujúce obdobie už zažil snáď každý z nás. Stres niekedy vytvára v našom tele pocit …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.