Ako si vybraťDomácnosť

Ako vybrať a inštalovať sanitárnu techniku do domu?

vybrať sanitárnu technikuVýber a inštalácia sanitárnej techniky patrí medzi základné veci, na ktoré by ste mali myslieť už vtedy, keď dom staviate. Je totiž dôležité včas vyriešiť otázku prívodu vody a odpadov. Sanitárnu techniku do domu si v dnešnej dobe už nie je možné len tak vyberať, pretože je na kúpeľne mnohokrát kladená väčšia a väčšia pozornosť. Kúpeľne a toalety sú často dôležitou miestnosťou, kde strávime veľa času a tak je nutné sa venovať tomuto kúpeľňovému ošiaľu a držať sa dôležitých pravidiel výberu.

Umývadlo

vyberanie sanitárnej techniky do kúpeľneAk nemáte malú kúpeľňu, tak sa vždy snažte zaobstarať veľké a priestranné umývadlo, ktoré vám poskytne dostatok priestoru pre všetky vaše činnosti.

Keramické umývadlo vyberajte, aby po montáži bolo pevné a mohli ste sa o neho aj oprieť.

Zamyslite sa aj nad odkladacou plochou.

Smaltované misy už nie sú v móde a využiť by ste mali delených umývadiel, ktoré neponúkajú iba zapustené umývadlo, ale aj plochu okolo neho. Prečítajte si aj články 11 tipov ako šetriť vodou a ako vyčistiť odtok.

Materiál a použitie umývadla

Štandardným materiálom pre sanitárnu techniku je vždy keramika. Plechovým smaltovaným umývadlám sa snažte vyhýbať, pretože sú nevzhľadné. Obľúbené sú tiež drevené umývadlá z masívu, u nich sa pripravte na vyššie obstarávacie náklady.

Pri umývadle, hlavne pri montáži, myslite aj na vodovodné batérie, teda akú bude mať podobu a podľa toho vyberte tiež tvar umývadla.

Záchodová misa ako sanitárna technika

vyberanie sanitárnej techniky ako je umývadloPri záchodovej mise sa vám veľa možností neponúka. Vyberajte si štandardne keramické záchodové misy, líšiť sa môžu iba farbou detailov v celkovom tvare a mechanizmom splachovania.

Mechanizmy splachovania sú orientované najčastejšie podľa umiestnenia nádobky na splachovanie, ktorú môžete mať buď umiestnenú mimo misy, alebo bude súčasťou misy ako operadlo.

V takom prípade môže byť nádržka aj zapustená v stene. Výnimkou nie sú ani záchody bez nádržky, ktoré misu očistia tlakom vody. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť WC.

Závesné WC

Hoci sa to pre niektorých zdá zvláštne aj WC môžeme rátať ako sanitárnu techniku. Pri záchodovej mise si tiež vyberte, či chcete závesné WC alebo WC na pevnej nohe.

Výber je väčšinou závislý na výške záchodu. Ak potrebujete špeciálnu výšku záchodu, tak si vyberte závesný.

Sanitárnu techniku zahŕňa aj pisoár a bidet

V súčasnosti sa jedná o štandardnú výbavu každej kúpeľne. V malých a starších domácnostiach bola vždy samozrejmosťou iba klasická záchodová misa, ak máte však dostatok priestoru na bidet a pisoár, tak neváhajte nad jeho obstaraním. Ceny takejto sanitárnej keramiky nie sú vysoké.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button