DomácnosťNávody

Ako si udržať dokonale čistú kúpeľňu?

ako si udržať čistú kúpeľňuKúpeľňa je jednou z najvyťaženejších miestností domácnosti. Každý člen rodiny ju navštívi niekoľkokrát za deň. Časté využitie kúpeľne sa samozrejme podpisuje na jej vzhľade. Najmä vo väčších domácnostiach nie je jednoduché udržať perfektne čistú kúpeľňu, to by znamenalo miestnosť upratovať každý deň. Na to má čas len málokto. Vďaka moderným technológiám bolo vynájdené riešenie, ako upratovanie kúpeľne vyriešiť rýchlo, ľahko a hlavne – s dlhotrvajúcim efektom. Ako to funguje a ako budete mať stále čistú kúpeľňu? Na toto všetko dostanete odpoveď v nasledujúcom článku.

Prečo by sme si mali udržať dokonale čistú kúpeľňu

Kúpeľňa má vlhké podnebie, čo z nej robí miesto, kde sa najlepšie darí baktériám a roztočom. Na 1 cm² sa môže nachádzať až niekoľko desiatok tisíc baktérií, ktoré ohrozujú vaše zdravie.

Baktérie sa najradšej množia na vlhkých a tmavých miestach

To je napríklad v rohoch miestnosti, pod fľašami so šampónom, sprchovým gélom, pri odpade, na sprchovej hlavici a na ďalších miestach. Mnoho z nich sa rado usadzuje a množí v hube na umývanie. Tú by ste mali po každom použití zavesiť a nechať odkvapkať.

Špongiu je odporúčané meniť každých cca 8 týždňov

Baktérie sa tiež radi usadzujú v škárkach, rovnako tak ako plesne. Darí sa im tiež v ťažko prístupných miestach – napr. za kúpeľňovým nábytkom, pod práčkou a pod.

Okrem baktérií a plesní je kúpeľňa ohrozená vznikom vodného kameňa. Objavuje sa na sprchovej hlavici, kohútiku a odpade. Nie je zdraviu škodlivý, avšak nie je po stránke estetickej oku lahodiaci. Aj s ním si nová technológia pri upratovaní kúpeľne hravo poradí a vy budete mať čistú kúpeľňu!

Nanotechnológia a revolúcia v upratovaní

čistota vďaka nanotechnológiiNanotechnológia je moderný vedecký odbor, ktorý skúma pôsobenie atómov. Zámerne s nimi manipuluje s jediným cieľom – vytvoriť materiály a látky s výnimočnými vlastnosťami.

V rámci nanotechnológie vznikajú roboti, miniatúrne stroje zložené z atómov, ktoré fungujú rovnako alebo lepšie ako klasické zariadenia, avšak sú aj tisíckrát menšie.

Poznatky z nanotechnológie v súčasnosti presakujú do bežného života. Jedným z dôkazov je revolučná technológia čistenia, ktorá vie efektívne ničiť nečistoty a súčasne vytvoriť na povrchu vysoko odolnú ochrannú vrstvu.

Princíp lotosového kvetu

Nanotechnológia v oblasti upratovania využíva princíp lotosového kvetu. Ako je známe, lotosové kvety vyrastajú z bahna, napriek tomu sú dokonale čisté. Je to vďaka unikátnej štruktúre povrchu rastliny. Vedci odhalili, že sa na povrchu kvetu a listov nachádzajú tenké hrbolčeky.

Tie nedovolia, aby sa nečistoty z bahna dostali k povrchu, stekajú po ňom dole. Vďaka tomu zostáva rastlina dokonale čistá. Práve tento efekt vedci napodobnili pomocou nanotechnológie. Výsledkom je revolučný spôsob čistenia a ochrany povrchov pomocou špeciálnych prípravkov a handričky.

Ako nanotechnológia funguje v praxi

Na upratovanie v kúpeľni sa používajú prípravky s unikátnym zložením a špeciálne handričky. Prípravky využívajúce efekt lotosového kvetu vytvárajú na povrchu ochranný film, a tak zabraňujú usadzovaniu nečistôt a baktérií. Používajú sa na všetky povrchy kúpeľní, to znamená aj na keramické obklady, sklo aj na sanitárnu keramiku.

Aplikácia nanotechnológie

čistenie vodného kameňaPrípravok sa v tenkej vrstve nanesie na povrch a za pomoci handričky sa rozotrie. Vytvorí sa ochranná vrstva, ktorá zabraňuje usadeniu nečistôt aj vodného kameňa.

Vďaka nanotechnológii sa doba čistenia skracuje až o tretinu. Netreba kúpeľňu umývať každý deň. Nanotechnológia ponúka ochranu povrchov pred usadzovaním vodného kameňa a špiny až na 12 mesiacov.

Čas od času stačí povrchy len utrieť handričkou. Takýmto spôsobom získate istotu, že máte čistú kúpeľňu.

Kde túto nanotechnológiu kúpiť

Set nano ochrana skla a keramiky proti usadzovaniu špiny a vodného kameňa kúpite na na internete alebo v špecializovaných predajniach.

Prečítajte si aj tieto články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button