Zdravie a krásaNávody

Ako čistiť piercing?

čistiť piercingPiercing je veľmi populárna ozdoba, predovšetkým mladých ľudí, ktorá na pohľad môže pôsobiť veľmi vzhľadným dojmom, ale pokiaľ si nebudete čistiť piercing, môže zároveň spôsobiť celý rad zdravotných komplikácií. O piercing je potrebné sa pravidelne starať a čistiť ho. Je to jediný spôsob, ako mať istotu, že sa na jeho povrchu neobjavia nebezpečné baktérie a nečistoty. Dôležité je, aby sa starostlivosť nezanedbávala, inak si môžete privodiť aj infekciu. Návod ako správne si čistiť piercing.

Ako čistiť piercing pomocou slanej vody

Táto metóda je najrozšírenejšia a najpoužívanejšia. Pre užívateľov to znamená vytvoriť roztok slanej vody, ktorý bude obsahovať 1-2 plné polievkové lyžice soli na 100-200ml teplej vody.

ako čistiť piercingVložíte piercing do vody a necháte roztok pôsobiť, kým voda nevychladne. Táto metóda sa vzťahuje iba na kovový piercing. Čistenie je možné vykonať aj pomocou mydla, pre istotu ho vždy kupujte v lekárni, kde si vyžiadate antibakteriálne mydlo.

V ňom následne piercing vyčistite.

Pokiaľ chcete čistiť piercing olejom, v lekárňach nájdete viac dostupných druhov. Jedná sa o veľmi silný antibakteriálny prostriedok.

Borová voda a roztok na kontaktné šošovky

Ako borová voda, tak aj roztok na kontaktné šošovky predstavujú ideálne riešenie, ktoré čistia piercing a pôsobia antibakteriálne. Nie sú však také účinné ako napríklad čajový olej.

čistenie piercinguKeď sa už chystáte si vyčistiť piercing, je potrebné, aby ste mali úplne čisté ruky, je vhodné ich umyť dezinfekčným mydlom. Najlepšou variantou je čistenie mydlom.

Na čistenie je veľmi obľúbený framykoin, peroxid vodíka, lieh a iné dezinfekcie.

Tieto prostriedky nepoužívajte pre čistenie piercingu, ale iba v prípade infekcie. Ich účinok je totiž ten, že ničia novovytvorené tkanivo.

Pozrite si aj článok: Ako sa starať o čerstvé tetovanie?

Väčšie nečistoty na piercingu

Odolné nečistoty odstraňujte ešte pred čistením v dezinfekčnom roztoku, na ich odstránenie použite hrubšiu kefku.

Pokiaľ sa budete riadiť týmito radami, nemali by u vás nastať žiadne komplikácie a pokojne môžete nosiť svoj piercing bez obáv z toho, že by ste mohli dostať nežiadúcu infekciu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button