KuchyňaNávody

Ako doma vyčistiť nevyčistiteľné?

ako doma vyčistiť špinuČasto si lámete hlavu nad tým, aký čistiaci prostriedok použiť na konkrétnu špinu v domácnosti? A niekedy táto špina ani nejde vyčistiť, aj keď použijete ten najlepší čistiaci prostriedok. Prečítajte si článok a návod ako doma vyčistiť nevyčistiteľné. Mnoho známych mi poradilo ako doma vyčistiť nevyčistiteľné riady práškom do pečiva. Možno ho použiť takmer na všetko, čo už sa zdalo predtým nevyčistitelné. Skúste prostriedok, ktorý je veľmi lacný a napriek tomu zaberá.

Ako vyčistiť škáry medzi kachličkami

čistenie kúpeľneNajskôr zmiešame prášok do pečiva s vodou a urobíme akúsi pastu. Tú potom postupne nanášame do špár medzi kachličkami.

Necháme pôsobiť a potom umyjeme.

Ako vyčistiť usadeniny po čaji

Ako doma vyčistiť zahnednutý hrnček od čierneho čaju , alebo zahnednutú termosku či dojčenskú fľašu – oboje možno vyčistiť veľmi jednoducho.

Nasypeme do nádoby alebo hrnčeka prášok do pečiva, zalejeme ho horúcou vodou, pretrepeme, necháme chvíľu pôsobiť a umyjeme.

Ako vyčistiť smaltované veci

Smaltované umývadlo alebo riad môže byť zase ako nové. Stačí ich len opláchnuť vodou a posypať práškom do pečiva.

Potom je dobré nechať prášok pôsobiť cez noc a ráno ho len umyť. Prečítajte si aj ako vyčistiť hrniec.

Ako vyčistiť varnú kanvicu

Do kanvice nalejeme vodu (zhruba do polovice). Medzi tým nalejeme pohár octu a do neho zamiešame lyžičku prášku do pečiva. Túto zmes pridáme do vody v kanvici a necháme povariť.

Potom vylejeme, vypláchneme a natočíme znovu vodu, ktorú ešte niekoľkokrát prevaríme. Chuť a pach octu sa totiž dlho drží v kanvici. Prečítajte si aj podrobný článok ako vyčistiť kanvicu.

Ako vyčistiť pripálené zvyšky

domáce čistenie pomocou prášku do pečiva

Do pripáleného pekáča alebo hrnca stačí pridať horúcu vodu s práškom do pečiva (1 – 2 balenia podľa veľkosti nádoby).

Necháme asi 30 minút odstáť a potom riad umyjeme. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť rúru.

Ako doma vyčistiť záclony

Dokonca aj zašlé staré záclony môžu byť znovu biele. Stačí pridať do prášku na pranie aj prášok do pečiva.

Ak sú záclony žltkasté od cigaretového dymu, je lepšie ich nechať namočené dlhšiu dobu pred praním. Do vody však pridajte 5 balíčkov prášku do pečiva. Prečítajte si aj články ako prať záclony a ako záclony vybieliť.

Ako vyčistiť odpad v umývadle

Prášok do pečiva si hravo poradí aj s odpadom v umývadle či vani. Pokiaľ naň nasypeme prášok do pečiva, zalejeme to octom a necháme chvíľu pôsobiť, po opláchnutí sa zase leskne, ako keď bol nový. Prečítajte si aj články ako vyčistiť odtok a ako vyčistiť WC.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button