AkoaPreco.com / Zvieratá / Ako vyčistiť psovi zuby?

Ako vyčistiť psovi zuby?

ako správne vyčistiť psovi zubyStarostlivosť o psa zahŕňa nielen pravidelné kŕmenie, venčenie a veterinárnu starostlivosť, ale aj starostlivosť o zuby. Svojmu štvornohému kamarátovi môžete dopriať takmer profesionálnu starostlivosť o jeho chrup. Ako vyčistiť psovi zuby a ako sa o ne správne starať vám poradia nasledujúce riadky.


Vyčistiť psovi zuby môžete aj vďaka krmivu

Základom pre zdravý chrup psíka je predovšetkým správna voľba krmiva. Pri výbere dbajte predovšetkým na to, aby pes v kŕmnych dávkach získaval všetky potrebné látky a živiny.

Doplnky stravy

ako vyčistiť psovi zubyVhodné doplnky výživy môžu vášmu psíkovi čistiť chrup prirodzenou cestou. Najmä rôzne čistiace kosti môžu byť vhodnou prevenciou proti tvorbe zubného kameňa.

Prečítajte si aj tieto články:


Zubná pasta

Áno, aj zubná pasta pre psov je dnes bežne k dostaniu nielen u veterinára, ale aj v obchodných reťazcoch. Zubnú pastu môžete zakúpiť v ľubovoľných príchutiach. Na trhu sú k dostaniu zubné pasty, ktoré obsahujú enzým rozkladajúci zubný plak. Zubná pasta obsahuje výrazne nižšie množstvo fluoridu, takže nevadí, že ju pes pri čistení zubov prehĺta.

Zubná kefka

vyčistiť psovi zubyNa trhu je dnes v predaji množstvo rôznych druhov zubných kefiek pre psov. Odporúčame zubnú kefku, ktorú možno nasadiť na prst.

Týmto spôsobom ďaleko ľahšie psovi chrup vyčistíte. Pri čistení zubov buďte dôslední a čistite nielen rezáky, ale aj stoličky.

Škrabka na zuby


Škrabku na zuby použite pre mechanické odstránenie zubného kameňa alebo plaku. Pri použití škrabky buďte veľmi obozretní, aby ste psovi nepoškodili ďasná. Nie každý pes si nechá od svojho pána siahať do papule, nieto zoškrabovať zubný kameň alebo plak. V tomto prípade odporúčame návštevu veterinára, ktorý zubný kameň a plak psovi odstráni pod narkózou.


Mohlo by vás zaujímať

ako upiecť psie sušienky

Ako upiecť sušienky pre psov?

Prinášame vám recept ako upiecť sušienky pre psov. Každý, kto má doma psíka, má tiež …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.