Ako poriadne vyčistiť chladničku?

návod ako dokonale vyčistiť chladničkuUž naše mamičky používali rôzne triky, ako poriadne vyčistiť chladničku a zbaviť sa nežiadúceho zápachu. Čo použiť? Plátky citróna, ocot alebo vanilkový cukor? Využite náš návod, ako efektívne vyčistiť chladničku krok za krokom.


Čo treba spraviť pred tým ako pôjdete vyčistiť chladničku

Pred čistením je dôležité chladničku odmraziť a uskladniť potraviny. Moderné chladničky disponujú automatickým odmrazovaním. To ale neznamená, že sa o chladničku nie je potrebné starať. Práve naopak. Aj výrobcovia odporúčajú raz mesačne chladničku poriadne vyčistiť a udržiavať v nej čisto, pretože vlhké prostredie vnútri chladničky dáva šancu baktériám.

obsah chladničkyÚplné odmrazenie a umytie  vám šetrí zdravie aj elektrickú energiu. Všetky potraviny z mrazničky alebo chladničky vyberte. Aby sa rýchlo neodmrazili, zabaľte ich do novín.

Rozhodne ich neprekladajte pri umývaní chladničky z poličky na poličku. Môžete ich kontaminovať čistiacimi prostriedkami.


Zbavte sa ľadu a potom je čistenie už veľmi jednoduché

Aby sa uvedomelé ženy rýchlejšie zbavili ľadovej vrstvy v mrazáku, používajú niekoľko spôsobov, ako na to. Dokážu k tomu využiť napríklad aj ďalšie spotrebiče. Zatiaľ čo v jednej domácnosti používajú fén, v tej druhej do chladničky vkladajú hrniec s horúcou vodou a zatvoria dvierka.

čistenie chladničkyOdporúčame k chladničke na zem pripraviť handru, aby vám rýchlo topiaci sa ľad nepoškodil koberec či parkety.

Pri konečnom čistení chladničky budete potrebovať kyblík s teplou vodou, ocot, plátky citróna a handričku.

Nachystáte si kýblik a handričku. Do vedierka vlejte ocot a teplú vodu. Týmto roztokom umyte celú chladničku, potom len spláchnite vodou.

Dobrá rada na záver

Aby vám chladnička nezasmradla, môžete do nej umiestniť niekoľko plátkov nakrájaného citróna. Niektoré domácnosti používajú hrnček s vanilkovým cukrom, ktorý vkladajú napríklad do dvierok chladničky. Syry, ryby či zeleninu radšej zabaľte do plastových boxov – obmedzíte tým šírenie nežiadúcich zápachov.


Mohlo by vás zaujímať

Pekný dámsky ruksak do práce

Ruksak, ideálna voľba pre aktívne ženy. Ako ho nosiť do práce?

Kým v minulosti bolo nosenie ruksakov typické skôr pre športovú a akademickú pôdu, dnes sú …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.