Návody

Ako čistiť znečistené krbové sklo?

Ako čistiť znečistené krbové skloKrb slúži na efektívne kúrenie, ktoré pôsobí aj ako dekorácia, keď sa pozeráme skrze sklo na zapálený oheň. Táto dekorácia začne však strácať na efekte, keď sa nám sklo začmudí dymom. Krbové sklo začne byť nepriehľadné a nemôžeme následne sledovať, či vo vnútri horí oheň. O krbové sklo je potrebné sa starať, aby nám stále prinášalo rovnaké potešenie. Spôsob čistenia krbového skla je veľmi jednoduchý. Ako čistiť znečistené krbové sklo?

Metódy a postup ako čistiť znečistené krbové sklo

Jemný popol

Najlepším variantom čistenia krbového skla je jemný popol. K tomuto čisteniu potrebujete iba papierové obrúsky alebo kus novín.

handričkou na krbové skloDvierka kachlí otvorte a suchý obrúsok namočte do jemného popola v kachliach. Následne začnite s čistením skla tak, že budete krúživými pohybmi postupovať postupne cez celú plochu skla.

Obrúsky striedajte a vždy použite nový, ktorý opäť namočíte v popole. Posledné obrúsky už v popole nenamáčajte, ale iba doleštíte sklo.

Po vyčistení je sklo dokonale čisté a stačili k tomu iba obrúsky alebo noviny. Tento spôsob je najjednoduchší.

Čistenie krbového skla saponátom

špeciálny čistič na krbové skloSklo krbu možno rovnako dobre vyčistiť saponátom, potrebujete k tomu hubku, handru, vodu a saponát.

Sklo kachlí jednoducho vyčistite saponátom, až bude vyčistené, tak ho ešte vyleštite pomocou handričky.

Čistič na krbové sklá

V domácich potrebách a v predajniach krbov je ľahko dostupný prostriedok priamo určený na čistenie krbových skiel. Rovnaký efekt však dosiahnete ľahko aj pomocou predchádzajúcich dvoch krokov.

Varovanie

Ak sa chcete vyvarovať často začmudeným sklám, tak nekúrte zle vysušeným drevom, drevo nedávajte do bezprostrednej blízkosti skla a kúrte tak, aby ste dosiahli vysokého žiaru.

Nikdy nečistite krbové sklo abrazívnym čistiacim prostriedkom, ktoré obsahujú piesok. Ak budete používať hubku, tak opäť bez abrazívnej vrstvy. Sklo krbu čistíte len, keď je úplne chladné.

Ďalšie odporúčané články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button