AkoaPreco.com > Domácnosť > Ako sa zbaviť plesne pod kobercom?

Ako sa zbaviť plesne pod kobercom?

ako sa zbaviť plesne pod kobercom návodPlesne pod kobercom sú veľmi nepríjemným spolubývajúcim, každý deň s nimi ľudia bojujú, niekedy aj mnoho rokov a márne. Sú miesta, kde sa dá plesní zbaviť pomerne ľahko a potom sú tiež miesta, kde je boj proti plesniam obzvlášť náročný. Jedným z takýchto miest je koberec, plesne pod kobercom sú prvým signálom toho, že je potrebné problém s plesňami čo najskôr riešiť. Ako sa dá zbaviť plesne pod kobercom?

Chemické prostriedky na plesne pod kobercom


Ak nájdete pleseň pod kobercom, tak je jednou z možností použiť chemické prostriedky. Nejedná sa však o riešenie, ale len o dočasnú likvidáciu. Ak sa ich však teraz chcete zbaviť, tak na postihnuté miesto aplikujte SAVO alebo ocot.

vetranie a čistenie kobercov a plesne na podlaheAplikujte ho vždy na podlahu a zatiaľ čo bude prostriedok pôsobiť, tak vezmite koberec dajte ho von poriadne vyvetrať, aby sa zbavil všetkých spór.

Múdra huba

Jedným z dočasných riešení je tiež múdra huba, dnes ju možno zakúpiť v mnohých záhradných potrebách. Vytvorí sa roztok múdrej huby a ten sa nanesie na postihnuté miesto, huba pleseň vyžerie a potom pleseň pod kobercom zanikne.


Vetranie

Veľmi účinná vec proti plesniam, plesne sa rozmnožujú, rozširujú spóry a ak budete pravidelne vetrať, tak plesne zlikvidujete úplne, alebo ich výskyt značne obmedzíte. V teplých obdobiach vetrajte pokojne celý deň, v chladnejších obdobiach minimálne pol hodiny denne.

Möbelix

Odvlhčovač

pleseň pod podlahouPlesne sú tam, kde je vlhko. Úplne ideálne riešenie predstavujú odvlhčovače. Požičajte si odvlhčovač, ceny požičania nie sú tak vysoké, a počas jediného týždňa dostanete z domu niekoľko desiatok litrov vody.

Obvykle ide o trvalé riešenie, ktoré dostane vodu zo všetkých zákutí a pleseň sa vám buď už neobjaví, alebo sa objaví až za niekoľko rokov.

Pohlcovače vlhkosti

Kúpte si do domu alebo bytu aj pohlcovač vlhkosti, ktorý budú vstrebávať prebytočnú vlhkosť v byte.

Vlhkomery


Ak bojujete s plesňami, tak si určite zakúpte vlhkomer, ktorý vám bude ukazovať vlhkosť vzduchu. Vždy keď bude vlhkosť veľká, tak to znamená, že málo vetráte, máte málo pri pohlcovačov vlhkosti a prípadne je potrebné si prepožičať odvlhčovač.

Mohlo by vás zaujímať

návod ako zariadiť kanceláriu

Na čo nezabudnúť pri zriaďovaní kancelárie?

Ste šéfom či šéfkou firmy, ktorému záleží na tom, aby mali jeho zamestnanci štýlové kancelárie? …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.