AkoaPreco.com > Domácnosť > Ako sa zbaviť plesne pod kobercom?

Ako sa zbaviť plesne pod kobercom?

ako sa zbaviť plesne pod kobercom návodPlesne pod kobercom sú veľmi nepríjemným spolubývajúcim, každý deň s nimi ľudia bojujú, niekedy aj mnoho rokov a márne. Sú miesta, kde sa dá plesní zbaviť pomerne ľahko a potom sú tiež miesta, kde je boj proti plesniam obzvlášť náročný. Jedným z takýchto miest je koberec, plesne pod kobercom sú prvým signálom toho, že je potrebné problém s plesňami čo najskôr riešiť. Ako sa dá zbaviť plesne pod kobercom?

Chemické prostriedky na plesne pod kobercom


Ak nájdete pleseň pod kobercom, tak je jednou z možností použiť chemické prostriedky. Nejedná sa však o riešenie, ale len o dočasnú likvidáciu. Ak sa ich však teraz chcete zbaviť, tak na postihnuté miesto aplikujte SAVO alebo ocot.

vetranie a čistenie kobercov a plesne na podlaheAplikujte ho vždy na podlahu a zatiaľ čo bude prostriedok pôsobiť, tak vezmite koberec dajte ho von poriadne vyvetrať, aby sa zbavil všetkých spór.

Múdra huba

Jedným z dočasných riešení je tiež múdra huba, dnes ju možno zakúpiť v mnohých záhradných potrebách. Vytvorí sa roztok múdrej huby a ten sa nanesie na postihnuté miesto, huba pleseň vyžerie a potom pleseň pod kobercom zanikne.


Vetranie

Veľmi účinná vec proti plesniam, plesne sa rozmnožujú, rozširujú spóry a ak budete pravidelne vetrať, tak plesne zlikvidujete úplne, alebo ich výskyt značne obmedzíte. V teplých obdobiach vetrajte pokojne celý deň, v chladnejších obdobiach minimálne pol hodiny denne.

Odvlhčovač

pleseň pod podlahouPlesne sú tam, kde je vlhko. Úplne ideálne riešenie predstavujú odvlhčovače. Požičajte si odvlhčovač, ceny požičania nie sú tak vysoké, a počas jediného týždňa dostanete z domu niekoľko desiatok litrov vody.

Obvykle ide o trvalé riešenie, ktoré dostane vodu zo všetkých zákutí a pleseň sa vám buď už neobjaví, alebo sa objaví až za niekoľko rokov.

Pohlcovače vlhkosti

Kúpte si do domu alebo bytu aj pohlcovač vlhkosti, ktorý budú vstrebávať prebytočnú vlhkosť v byte.

Vlhkomery


Ak bojujete s plesňami, tak si určite zakúpte vlhkomer, ktorý vám bude ukazovať vlhkosť vzduchu. Vždy keď bude vlhkosť veľká, tak to znamená, že málo vetráte, máte málo pri pohlcovačov vlhkosti a prípadne je potrebné si prepožičať odvlhčovač.

Mohlo by vás zaujímať

ako na správne sušenie kvetov návod

Ako na sušenie kvetov?

Chcete sa dozvedieť ako na sušenie kvetov u vás doma? V tomto článku sa dozviete, ako si …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.