Domácnosť

Ako jednoducho vyčistiť nerezové hrnce a panvice?

ako-cistit-nerezove-hrnce Nerezové hrnce patria medzi veľmi obľúbené kuchynské príslušenstvo, v ktorom varí väčšina z nás. Sú dokonca obľúbenejšie, ako klasické smaltované hrnce, ktoré sa postupe z našich domácností vytrácajú. Ich umývanie a čistenie je však niekedy veľmi náročné a nepomáhajú ani tie najsilnejšie prípravky. Máme pre vás preto pár tipov, ako na to!

Nerezové povrchy vyzerajú v kuchyni veľmi pekne a dobre sa v nich varí. Nevýhodou je však ťažké udržiavanie čistoty. Samé odtlačky prstov či usadená mastnota sú každodenným problémom nejednej ženy.

Čím vyčistiť hrnce a panvice?

Prvý spôsob, ako vyčistiť nerezové hrnce a panvice je veľmi jednoduchý. Budete na to potrebovať len handričku z mikrovlákna. Tú namočte do vody a povrch jemne očistíte. Niekedy to však nestačí, a preto je vhodné pridať do vody odmastňovací prostriedok či klasický saponát, ktorý používate pri umývaní riadu. Tento typ čistenia je však vhodný len na menšie nečistoty, ktoré pôjdu ľahko dolu.

ako-cistit-nerezove-panviceV prípade väčšieho znečistenia, ako napríklad pripálenie či dokonca sčernenie je vhodné použiť špeciálny prípravok, ktorý je vyrobený práve na tento druh povrchov. Pomocou výrobku ako je napríklad čistiaci prostriedok na nerezový riad Clinox od Tescomy veľmi jednoducho vyčistíte spodok panvice alebo nerezový hrniec od pripálenín. Pýtate sa, ako vyčistiť panvicu zvonka? Aj na to je vhodný Clinox, ktorý si poradí s nečistotami raz-dva. Medzi vhodné prípravky patrí však aj čistiaci prostriedok Aktivit či Ciff Professional.

Nepoddajné a zaschnuté zvyšky jedla? Ani tohto problému sa nemusíte báť, pretože na to existuje riešenie. Je ním jedlá sóda, ktorá dokáže naozajstné zázraky. Rozmiešajte ju vo vode, naneste na miesto, ktoré je zanesené a nechajte chvíľu pôsobiť. Následne poriadne vydrhnite.

Celkom dobré tipy nájdete napríklad aj na Modrom koníku alebo v magazíne nabytkovo.sk.

Nezabúdajte na dôkladne osušenie!

Pri nerezových povrchoch by ste si mali dávať pozor nielen pri čistení, ale aj pri následnom usušení. Ak sa vám totižto stane, že povrch neutriete dosucha, začne sa tvoriť vodný kameň, ktorého by ste sa zbavovali omnoho ťažšie. Nepekné biele fľaky by vám tak znepríjemňovali varenie a celkový dojem z hrncov či panvíc.

Proti vodnému kameňu na nerezových hrncoch sa však dá takisto bojovať. Vhodný je na to špeciálny tekutý čistiaci prostriedok. Lacnejší variant je však starý dobrý ocot. Na pol litra vody pridajte približne 1 dcl octu, zmiešajte a handričkou povrch dôkladne vyčistite.

Vyhnite sa škrabancom

Pri tom, ako budete svoj nerezový riad umývať, dávajte si pozor na to, s čím ho vlastne čistíte. Najvhodnejšia je jemnejšia hubka, ktorá nie je príliš ostrá.

Ak by ste totižto umývali hrniec alebo panvicu pomocou kovovej drôtenky, na povrchu by sa vytvorili nepekné škrabance, ktoré by ste tam mali navždy.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button