AkoaPreco.com / Chudnutie / Ako cvičiť na lopte nohy?

Ako cvičiť na lopte nohy?

ako cvičiť na lopteĎalší článok z nášho miniseriálu, ako cvičiť na lopte. Tentoraz vám ukážeme, ako správne cvičiť nohy. Nasledujúce riadky vám ukážu ako na to.


Cvičiť na lopte nohy je jednoduché

Prvý cvik začnite tým, že sa posadíte sa na loptu a začnite sa pohupovať. Akonáhle sa lopta rozhýbe, začnite do rytmu pochodovať. Do tohto cviku zapojte nielen nohy, ale aj paže.

cvičiť na lopte je jednoduchéV pochode urobte niekoľko malých krôčikov vpred. Zadok sa vám posúva dopredu a vy ho viac zatlačte do lopty. Vo chvíli, keď ucítite napätie vo stehenných svaloch, vráťte sa v pochode pomocou malých krôčikov späť do východiskovej polohy. Tento cvik niekoľkokrát zopakujte.


Cvik 2

Ľahnite na loptu, nohy a paže majte natiahnuté vo vzduchu. Pravú nohu ohnite v kolene a zdvíhajte ju hore, nohy prestriedajte. Dbajte predovšetkým na to, aby ste sa neprehýbali v bedrách. Týmto cvikom precvičíte stehná a zadok.

Odporúčaný článok: Ako cvičiť na lopte – zahriatie

Cvik 3

Loptu si dajte medzi kolená, zdvihnite panvu, lopatky a hlavu nechajte na podložke.

cvičiť na lopteHorná polovica vášho tela by mala tvoriť rovno priamku, je potrebné, aby ste telo držali v správnej polohe. Kolenami zatlačte do loptičky a zase povoľte.

Týmto spôsobom posilňujete vnútorné stehná a zadok. Pre tento cvik potrebujete menší balón, ak ho nemáte k dispozícii, upustite vzduch z vášho Fitballu a smelo sa pustite do cvičenia.

Cvik 4


Ďalší cvik ak chcete cvičiť na lopte nohy a zároveň aj paže, patrí do kategórie ťažších cvikov.

Ľahnite si na loptu, nohy majte natiahnuté vo vzduchu a pažami (natiahnutými) sa opierajte o zem. Pomalými pohybmi sa na lopte posúvajte vpred, až do lopty zaboríte kolená a loptu si dajte pod seba.

Akonáhle budete mať loptu pod sebou, zdvihnite zadoček vysoko a pomaly sa vracajte späť. Vzhľadom k obtiažnosti cviku ho zopakujte iba niekoľkokrát.


Mohlo by vás zaujímať

Ako pripraviť bicykel - olejovanie reťaze

Ako pripraviť bicykel na sezónu?

Jar sa blíži a s ňou aj prvé jazdenie na bicykli. Či už bicykel používate …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.