ChudnutieZdravie a krása

Ako zdravo hrešiť pri diéte?

jedenie pri dieteDržíte diétu a chytá vás mlsná? Čo si dať, aby ste zahnali chute a nijako drasticky to neohrozilo vašu snahu schudnúť? Najlepšie je samozrejme nemaškrtiť, ale niekedy sú chute skoro neprekonateľné a potom nejde inak, než si trochu zahrešit. Ako zdravo hrešiť pri diete?

Čo maškrtiť pri diéte?

Ak máte chuť na sladké, dajte si kúsok tmavej čokolády s aspoň 75% kakaa. Kakao z čokolády vás povzbudí a navyše podporuje dobrú náladu a zmierňuje stres. Ak chcete sušienky, dajte si celozrnné ražné alebo ovsené sušienky miesto obyčajných oblátok. Ochutený jogurt nahraďte bielym a pridajte si do neho med alebo ovocie.

Môžete siahnuť aj po hrsti orechov (mandle, vlašské alebo lieskové orechy), samozrejme vyberajte nepražené a nesolené.

Ak máte chuť na pohárik, dajte si víno alebo radšej vínny strek.

orechy dietaAk vám chýba maškrtenie pri televízii, nakrájajte si na prúžky zeleninu ako je paprika alebo uhorka a môžete zdravo chrúmať skoro bez obmedzenia.

Pravidlá maškrtenia pri diete

Keď už musíte, tak si maškrtenie naplánujte. Najlepšie je hrešiť v prvej polovici dňa a podľa toho, čo ste si dali, upraviť jedálniček po zvyšok dňa.

Aj malú dobrotu si zarátajte do denného kalorického príjmu. Ak si otvoríte celé balenie sušienok alebo čokolády, dajte si len jeden alebo dva kúsky a zvyšok balenia schovajte z dosahu očí, inak nakoniec zjete celú tabuľku čokolády.

Ako zahnať chute pri diete

Ak si myslíte, že sa hrešiť v žiadnom prípade nemá, tu je niekoľko tipov ako chute lepšie zvládnuť.

Ak vás chytá mlsná, dajte si pohár vody alebo čaju a počkajte 10-15 minút. Uvidíte, či budete mať aj ďalej chuť na niečo dobré. Nie nadarmo sa hovorí, že hlad je prezlečený smäd.

Predstavte si, čo všetko budete musieť urobiť, aby ste spálili kalórie, ktoré pri maškrtení spotrebujete. Možno vás odradí predstava hodiny cvičenia navyše.

Bežte si vyčistiť zuby, maškrtiť s pachuťou pasty nie je nič moc, veď si vlastne tú dobrotu ani nevychutnáte.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button