Zdravie a krásaAko liečiť

Ako bojovať proti celulitíde?

pomarančová kôra a boj proti celulitídeCelulitída je aktuálna téma a najmä problém, ktorý trápi stále viac žien a dievčat. Celulitída – často tiež nazývaná pomarančová koža trápi takmer 20% ženskej populácie. Celulitída je vo svojej podstate proces, kedy sa tuk ukladá vo forme hrudiek v podkoží. Najčastejšie postihnutými partiami sú paže, zadok, zadná strana stehien, brucho a boky. Ako celulitídu zmierniť a ako najlepšie odstrániť jej viditeľné príznaky vám poradia nasledujúce riadky článku ako bojovať proti celulitíde.

Ako bolo povedané v úvode, celulitída je degeneratívna zmena podkožného tukového väziva v rizikových partiách ako sú stehná a zadok.

Častými príčinami vzniku celulitídy sú:

  • zlý životný štýl
  • fajčenie
  • nadváha
  • alkohol
  • puberta
  • užívanie hormonálnej antikoncepcie
  • tehotenstvo
  • nedostatok pohybu
  • stres
  • zlá životospráva

Faktory ktoré ovplyvňujú celulitídu

koža s a bez celulitídyFaktorov, ktoré môžu zapríčiniť vznik celulitídy je mnoho. Nespoliehajte sa na zázračné tabletky alebo krémy, ktoré vám sľubujú pomoc v priebehu niekoľkých hodín alebo dní.

Liečba celulitídy je oveľa náročnejší proces, ktorý môže trvať niekoľko mesiacov, než zaregistrujete prvé viditeľné výsledky.

Správna životospráva proti celulitíde

Je dôležité, aby ste dodržiavali základy správnej životosprávy, predovšetkým pravidelnosť v jedle.

Obmedzte biele pečivo, jedlá vyprážané na prepálených tukoch a jedlá, ktoré obsahujú príliš veľa soli. Obohaťte svoj jedálniček o ovocie a čerstvú zeleninu.

Hydratácia a celulitída

pitie-vody-a-chudnutiePitný režim je v boji s celulitídou tiež veľmi dôležitý. Pite pravidelne dostatočné množstvo nesladených tekutín, predovšetkým neperlivú a nesladenú vodu, bylinkové alebo zelené čaje.

Úprava jedálnička

Pokúste sa teda zo svojho jedálnička vyškrtnúť údeniny, bravčové mäso, tučné a slané syry, bielu múku, biele pečivo a produkty, ktoré obsahujú veľa éčok. Tiež obmedzte návštevy fastfoodov a pitie alkoholických, kofeínových a sladených nápojov vrátane čierneho čaju.

Cvičenie proti celulitíde

celulitída na zadkuBez pohybu je váš boj s celulitídou bezpredmetný. Pohyb je dôležitým faktorom, ktorý pomáha zamedziť tvorbe nepekných tukových jamiek v kritických partiách.

Nemusíte navštevovať fitness centrá a rôzne kurzy. Môžete cvičiť pekne v pohodlí domova.

Korčuľovanie

Výborným cvikom je korčuľovanie na inline korčuliach. Ide o pohyb, ktorý spevňuje stehná a zadok. Ďalším vhodným pohybom je napríklad plávanie alebo aerobic.

Masáže proti celulitíde

ako na masáž chrbtaSprávny jedálniček a dostatok pohybu prekombinujte s masážami.

Odporúčame predovšetkým lymfatické masáže, ktoré pomáhajú zlepšiť krvný obeh a tým prispievajú k lepšiemu odbúravaniu tukových hrbolčekov.

Vhodné sú tiež podtlakové alebo thajské masáže, ktorých výsledok je výrazne poznať.

Domáce masáže na celulitídu

Masáže si môžete vykonávať doma, ručná masáž postihnutých partií vám pomôže v rýchlejšom boji proti celulitíde. Masírujte postihnuté miesta špeciálnou kefou vždy od členka smerom k srdcu, podporíte tým krvný obeh.

Striedanie teplej a studenej vody

Pri kúpeli striedavo sprchujte postihnuté partie teplou a studenou vodou, dochádza tým k podpore cievnej rytmiky a zlepšenie lymfatického systému.

Krémy proti celulitíde

Veľa kozmetických firiem ponúka celý rad produktov, ktoré majú pomôcť proti celulitíde. Krémy celulitídu neodstránia, maximálne vám poskytnú podporný efekt v boji s pomarančovou kožou.

Hydratácia pokožky

Mali by ste dbať na dostatočné premazanie pokožky a zachovanie jej prirodzeného pH. Dbajte na to, aby ste pokožku nemali suchú a popraskanú.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button