VzťahyZdravie a krása

Ako na sex v tehotenstve?

sex v tehotenstveMnohí z nás žijú v predstave, že sex v tehotenstve je tabu. Lenže v skutočnosti je tehotenstvo to najhorúcejší obdobie, kedy si žena svoj sex môže naozaj užiť a niektoré ženy práve až v tehotenstve zažijú svoj prvý orgazmus. Prečo to tak je? A za akých podmienok je sex v tehotenstve prijateľný, či ako na to vám prezradíme o pár riadkov nižšie.

Čo budete na sex v tehotenstve potrebovať

  • pár
  • chuť

Sex v tehotenstve je normálna vec

Sex v tehotenstve je normálny a reálny, ak budete dodržiavať isté pravidlá a ak nemáte žiaden zdravotný problém.

Pre svoju istotu sa môžete uistiť u gynekológa.

Muži by si mali uistiť jedno, aj keď je žena tehotná a hovorí sa, že sex v tehotenstve je oveľa vzrušujúcejší ako kedykoľvek inokedy, nemali by na ženu naliehať.

Prvý trimester bez sexu

sex v tehotenstveKeď žena otehotnie, tak zvyčajne v prvom trimestri na sex nemá ani pomyslenie. Jej telo sa vyrovnáva s razantnými hormonálnymi výkyvmi, je vyčerpaná, často ju trápi pocit na zvracanie a aj hormóny spôsobujú jej nechuť k sexu. Ide o istý obranný systém, aby nedošlo k nedobrovoľnému potratu.

Až keď sa žena preklenie do druhého trimestra, nastáva to pravé a ideálne obdobie, kedy si ho všetci (a to i dieťa) môžete pekne užiť.

Väčšina žien má na sex v tehotenstve oveľa väčšiu chuť ako kedykoľvek inokedy. Nutné je však aj povedať, že cca 10% žien v tomto období má k milovaniu úplný odpor. Ak tomu tak je, nenúťte ju. Neprospeje to nikomu

Jednoducho lepší sex ako predtým

Inak však dochádza k väčšiemu prekrvovaniu panvovej oblasti, čím sa zvyšuje citlivosť erotogénnych zón a aj prsia meniace sa pod vplyvom hormónov sú veľmi citlivé a pružné.

Vo vagíne sa v priebehu tehotenstva zväčší sliznica, čím sa stáva nielenže citlivejšou, ale aj užšou. Tento efekt si potom môžu vychutnať aj muži.

Sex v tehotenstve je intenzívnejší, citlivejší a k uspokojeniu ženy dôjde ľahšie a rýchlejšie ako kedykoľvek inokedy. Nie je nezvyčajné prežiť aj niekoľko orgazmov za sebou.

Spokojné je aj dieťa

Pre dieťa má sex tiež pozitívny vplyv, pretože sa žene vyplavujú endorfíny a aj on zažíva pocity šťastia, uvoľnenie a pohodu. Tam, kde sa v druhom trimestri veľa miluje, bývajú potom deti oveľa menej plačlivé, sú pokojné a usmievavé.

V treťom trimestri už nie!

Tretí trimester už zvyčajne sexu neprospieva. Žena sa necíti dobre, je menej pohyblivá, začína prekážať bruško aj narastajúca váha. Navyše spermie nie sú v pošve v tomto období tou ideálnou kombináciou, môžu totiž vyvolať predčasný pôrod. Isté komplikácie hrozia aj zo strany zanesenia infekcie.

Ak však žena prenáša je orgazmický sex naopak pozitívny. Spermie zmäkčujú maternicové hrdlo a orgazmy pomáhajú hrdlo skracovať.

V tehotenstve treba byť opatrný

Ako sa pri sexe správať, a na čo si dávať pozor. Milovanie v tehotenstve je rozhodne iné. V tomto období by ste mali zabudnúť na erotické hračky, kvôli riziku infekcie a poranenia. Zabudnite aj na praktiky pri ktorých sa vháňa príliš vzduchu do pošvy, pretože by ste mohli žene spôsobiť vzduchovú embóliu.

V tehotenstve nie sú vhodné ani hlboké a razantné prieniky. Uvidíte, že aj pri jemnom milovaní si môžete poriadne užiť.

Polohy pri milovaní v tehotenstve

Misionárska poloha na chrbte by sa mohla zdať ako ideálna, je totiž najšetrnejšia. S narastajúcim bruškom však bude čoraz menej pohodlná.

intimitaPodobne tomu bude aj pri milovaní „na koníka„, kde si žena môže určiť rytmus i hĺbku. Bohužiaľ sa toto celkom rýchlo zmení v peknú posilňovňu s batohom v popredí. Ani táto poloha nebude dlho tou vyhovujúcou.

Skúsiť to môžete zozadu, kedy sa žena podoprie haldou vankúšov a bruško je voľné. Táto poloha prináša veľké pohodlie.

Poloha na boku patrí k najideálnejším v tehotenstve, pretože u nej nie je až tak hlboký prienik a ani bruško neprekáža.

Ak vám nevyhovuje ani táto poloha, nezostáva vám nič iné ako jednoducho skúšať a nájsť tú svoju, ktorá vám bude vyhovovať. Nezabudnite, že pri milovaní na to nie ste len vy dvaja, aj vaše dieťa počas neho môže úplne zreteľne prejaviť svoj názor.

Tip ako sa milovať počas tehotenstva

Užívajte si svoje milovanie. Aj samotná predohra môže mať poriadne grády.

Varovanie

  • Ak by sa vám stalo, že bude sex v tehotenstve žene nepríjemný, okamžite prestaňte.
  • Ak žena bude mať po milovaní kŕče, krvavý výtok okamžite vyhľadajte lekára.
  • Dbajte na zvýšenú pozornosť na hygienu.
  • Aj keď je žena tehotná, v rámci prevencie následnej infekcie a vzniknutým tak komplikáciám, aj v tehotenstve používajte radšej kondóm.
  • Poraďte sa s lekárom.

Ďalšie dobré nápady, čo a ako v tehotenstve, nájdete tu: 

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button