Zdravie a krásaNávody

Ako si nalepiť umelé riasy?

trsyMať make-up ako hviezda červeného koberca nemusí byť otázkou veľkého obnosu peňazí a poradného zboru vizážistov. Stačí pár jednoduchých trikov, ktorými docielite glamour vzhľadu. Jedným z nich sú nalepovacie umelé riasy, bez ktorých sa žiadna celebrita nezaobíde (dokonca známe osobnosti používajú aj viac párov umelých rias naraz). Ako si umelé riasy nalepiť? Chce to trochu praxe, ale výsledok stojí za to!

Čo je na lepenie umelých rias potrebné:

  • pár umelých rias (nie je nutné kupovať hneď tie najdrahšie, pri prvých pokusoch siahnite po tých najdostupnejších z drogérie)
  • lepidlo na riasy (často sa predáva v balíčku s riasami, nie je to ale pravidlo)
  • zrkadlo (najlepšie to, u ktorého budete môcť sedieť)
  • pinzeta a riasenka

Začíname s lepením umelých rias

pohľadPripravte si zrkadlo, umelé riasy, lepidlo a pinzetu. Najprv si ale svoje vlastné riasy zľahka prečešte riasenkou v rovnakej farbe, ako sú umelé riasy.

Vrstva riasenky viac zafixuje umelé riasy na vašich vlastných.

Hlavne je nepomýliť si konce

Vyberte umelé riasy z krabičky, ale zapamätajte si, ktorý koniec patrí do vonkajších kútikov očí. Býva spravidla rozšírenejší. Uchopte každú časť z páru za konce a jemne s nimi zavlňte. Riasy by mali byť pružné a poddajné.

Aplikácia lepidla na riasy

Z tuby vytlačte menšie množstvo lepidla na hranu pinzety. Lepidlo môžete aplikovať rovno na umelé riasy, ale vďaka pinzete sa vám bude presnejšie nanášať a lepšie odhadnete množstvo.

Potrite okraj umelých rias a nechajte zhruba 10 až 20 sekúnd zaschnúť. Lepidlo bude rýchlejšie a lepšie držať na oku. Ideálny čas posúdite tak, že si trochu lepidla kvapnete na prst. Vo chvíli, keď prestane byť kvapalné a začne ťahať, prichádza tá správna chvíľa nalepiť riasy.

Umelé riasy nalepujte zľahka

umelé riasyChyťte riasu a zľahka ju pritlačte najprv k vonkajšiemu kútiku oka čo najtesnejšie k linke vašich vlastných rias. Oprite sa lakťami o stôl, aby ste mali pevnú ruku a zbytočne si nezašpinil oči od lepidla.

Postupne (napríklad pomocou pinzety) pritlačte celú dĺžku rias k svojmu oku až k vnútornému kútiku. V tejto chvíli lepidlo zasychá na tom správnom mieste. Snažte sa udržať riasy tam, kde majú byť.

Prstami na ne ale moc netlačte, pretože inak sa vám prilepia k riasam a vo chvíli, keď ich odtiahnete, strhnete s nimi aj riasy.

V prípade potreby na vnútorný koniec naneste ešte trochu lepidla. To isté opakujte aj na druhom oku.

Ako schovať nedokonalosti?

Ak ste sa netrafili presne k vašim riasam, použite na medzierku čiernu linku na oči tak, aby riasy opticky splynuli. Môžete ešte raz pretrieť riasenkou alebo použiť klieštiky na riasy.

Tipy ako si nalepiť umelé riasy

Dajte si pozor pri nákupe lepidla. Kúpte si priehľadné (transparentné lepidlo na riasy) alebo biele (po zaschnutí zostane taktiež priehľadné).

Často sa predáva aj čierne lepidlo. Nalepiť umelé riasy s ním je ale o poznanie ťažšie a zvládnu to väčšinou len profesionáli, ktorím sa vôbec netrasie ruka.

Varovanie

Kupujte zásadne len lepidlo na riasy, ktoré nedráždi oči a pokožku.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button