Zdravie a krása

Ako sa líčiť v lete?

ako sa líčiť v leteKtorá žena by nechcela byť stále krásne nalíčená? V lete sa však veľa potíme a ak chcete vyraziť napríklad k vode, treba tomu prispôsobiť aj líčenie, aby vyzeralo dobre a neroztekalo sa po tvári. Ako sa teda v lete líčiť?

Letné líčenie

Letné líčenie býva problematickejšie kvôli teplu a nadmernému poteniu sa. Je potrebné sa líčiť s rozumom, aby nedochádzalo k roztekaniu make-upu, čo nevyzerá práve pekne.

Práve v lete, keď ste krásne opálená, je najlepšie staviť na prirodzenosť a líčiť sa čo najmenej a je dôležité nezabúdať na ochranu pleti pred slnkom.

Pleť v lete

V lete by mala vaša pleť čo najviac dýchať. Ak použijete silnú vrstvu hutného krému alebo make-upu, budete sa viac potiť a líčenie sa bude roztekať.

Ak ste krásne opálená a idete k vode, je lepšie sa nelíčiť vôbec alebo použiť len vodeodolnú riasenku. V meste by ste sa ale bez nalíčenia nemuseli cítiť dobre.

Ľahké letné líčenie

Make-up nie je v lete vhodný, pretože upcháva póry a v horúčave sa rozteká. Ideálne je použitie tónovacieho hydratačného krému, ktorý má ľahšie zloženie a zjednotí tón pleti, a následné použitie ľahkého púdru.

Púder dokáže vsiaknuť mastnotu aj vlhkosť, preto dlhšie vydrží.

Problematická pleť v lete

Ak máte problematickú pleť, ktorej nedostatky tónujúcí krém nezakryje, použite na najhorších miestach zmatňujúci korektor a následne púder.

Pri vode môžete použiť vodeodolný korektor či make-up.

Nezabudnite sa večer odlíčiť

riasenka na oči v letePri použití vodeodolných prípravkov je dôležité sa večer odlíčiť špeciálnym prípravkom a tiež použiť hydratačný krém, aby mohla vaša pleť regenerovať.

Oči

V lete je nepostrádateľná vodeodolná riasenka, ktorá by mala riasy skôr predĺžiť než zahustiť. Veľký nános riasenky nebude vyzerať pekne. Silné čierne očné linky tiež nebudú pôsobiť prirodzene, preto radšej zvoľte ľahké tiene.

Prednosť dajte sypkým tieňom, ktoré budú lepšie držať a odolávať vlhku. Zvoľte svetlé, neutrálne alebo pokojne aj ľahko trblietavé odtiene.

Pery

rúž na pery v letePre pery sa najlepšie hodia lesky na pery alebo balzamy. Výrazné a sýte rúže radšej odložte na zimnú sezónu.

Ak budete celý deň pri vode, vhodný bude balzam na pery s UV filtrom, ktorý udrží pery jemné a hydratované.

 

Opaľovacie krémy

Za slnečného dňa pri vode nezabudnite na opaľovací krém s vhodným ochranným faktorom. Spálená tvár by vám rozhodne nepasovala.

Natrite si tvár, ale aj krk a dekolt, a nezabúdajte si tvár občas znova natrieť.

Nechty v lete

V lete, keď nosíte otvorené topánky, venujte pozornosť nechtom na rukách, ale aj na nohách. Na nohách môžete použiť výraznejší lak na nechty, ktorý by mal ladiť s vaším oblečením aj líčením.

Letný parfum

Nezabudnite ani na vôňu. K letu sa príliš nehodia ťažké a korenené vône, preto dajte prednosť sviežej ovocnej alebo kvetinovej vôni.

Hlavné je, aby ste sa nalíčená cítili dobre a potom už nezostáva nič iné ako vyraziť von a užívať si leto.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button