Úvod / Zdravie a krása / Ako si namaľovať očné linky?

Ako si namaľovať očné linky?

ako si namaľovať linkuČierne očné linky sú nestarnúcou klasikou, ktorá zažiarila v 60. rokoch, a ani dnes nestráca na popularite. Sú súčasťou základného sofistikovaného looku a spolu s tmavo červeným rúžom čierne očné linky tvoria dvojicu, ktorá dobyla aj hollywoodsky Olymp. Naučte sa vykresliť perfektné očné linky podľa tohto návodu na líčenie očných liniek.

Čo je na očnú linku potrebné:


  • tekuté očné linky

Postup krok za krokom:

Pre začiatok si kúpte tekuté čierne očné linky vo forme fixu. Je jednoduchšie sa s nimi naučiť zaobchádzať a potom prejsť na klasické gélové linky a štetec. Fix je tiež praktickejší a bez problémov ho môžete nosiť v kabelke či s ním cestovať.

Sadnite si k stolu a postavte pred seba zrkadlo. Podoprite si lakeť ruky, ktorou si budete líčiť oči o dosku stola, aby vám ruka zostala stabilná. Druhou rukou ľahko napnite kožu v okolí očí.

Kde začať?

ako namaľovať očné linkyZačnite zhruba v polovici oka a veďte tenkú linku smerom k vonkajšiemu okraju oka. Linku si namaľujte čo najbližšie k riasam, aby nevznikla svetlá medzera.

Zhruba z miesta, kde začínajú rásť horné riasy, veďte druhú časť linky až k miestu, kde ste si začali líčiť oči v predošlom kroku. Nesnažte sa linku doťahovať až úplne do záhybu oka. Linky by mali skôr podporiť prirodzený vzhľad oka, nie vytvoriť nový pohľad. Linka sa navyše vo vnútornom kútiku oka ľahko rozmaže.

očná linka maľovanieTeraz máte namaľovanú tenkú linku pozdĺž celých horných rias. Vo vnútornom kútiku by mala byť najslabšia a mala by sa postupne rozširovať. Zosilnite ju podľa toho, ako si ju predstavujete. Široké očné linky pôsobia viac retro, slabšie očné linky sa hodia na bežné denné líčenie, nie sú tak výrazné.

Vo vonkajšom kútiku oka môžete linku zrkadlovo zakončiť, alebo ju v tupom uhle približne 135 stupňov vytiahnuť hore a spojiť s linkou u oka. Konkrétny vzhľad už záleží na type vašej tváre a na príležitosti.

Opakujte na druhom oku.

Tip:


Viečka pred nalíčením liniek pretrite mejkapom alebo korektorom, aby sa farebne zjednotili. Maskaru nanášajte až vo chvíli, kedy budete mať vytvorené linky. Spodné linky veďte skôr slabé a najlepšie do troch štvrtín oka – mali by totiž byť len doplnkom výraznejších horných liniek.

Ako si namaľovať očné linky?
5 (99.2%) 25 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

srvátka a jej liečivé účinky

Ako využiť srvátku pre fyzické zdravie a pleť?

Pitie srvátky nie je pre niekoho príliš príťažlivé a lichotivé, väčšinou až do tej chvíle, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *