Zvieratá

Ako sa starať o korelu?

Ako sa starať o koreluKorela je jediným zástupcom austrálskeho rodu Nymphicus. Je to druhý najčastejšie chovaný vták. Je to skôr nenáročný okrasný papagáj, ktorý sa môže chovať vo voliére a v domácich klietkach, alebo môže byť voľne pustený. Korela je vysoko prispôsobivý papagáj, ktorý vyžaduje vašu pozornosť. Ako sa správne starať o korelu si môžete prečítať v nasledujúcom článku.

Chov a starostlivosť o korelu

Korela je dobrý letec, dobre sa jej darí v priestrannej voliére. Celkom ľahko odchová mladé. Za týmto účelom poskytneme búdku vo výške 35-40 cm, s dĺžkou 20 cm a s priemerom vletového otvoru 8 cm.

Korely majú rady kúpeľ a mali by sme ich pravidelne striekať, alebo im ponúknuť inú možnosť kúpania. Môžu sa úplne ochočiť, naučia sa pár slov.

Čo robiť keď korela ochorie

Po dohode s veterinárnym lekárom:

  • kŕmenie korely lyžičkoupara z harmančeka – Pomáha pri respiračných ochoreniach. V tomto prípade zakryte bočné steny klietky okrem prednej časti. 1-2x denne vložte misku harmančeka pred prepravku, aby sa para dostala do klietky.
  • uhlie – pomáha pri hnačke a iných problémoch s trávením.
  • ručné kŕmenie – je nutné, keď korela nechce jesť. Najbežnejšou cestou je podať dojčenskú kašu injekčnou striekačkou (bez ihly). Kŕmte ju 3-4 krát denne po jednom ml kaše.

Potrava na chov korely

Zmes obilnín, semien, nezrelých zŕn obilnín, proso, ovos, ovocie, zelenina, zelené krmivo, vetvičky k okusovaniu.

Tip ako chovať korelu

starostlivosť o koreluKorela žije až 20 rokov. Je to spoločenský vták, ktorý vychádza aj s inými menšími druhmi, ako je napríklad andulka.

Ďalšie odporúčané články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button