ZvieratáAko si vybraťDeti

Ako vybrať zvieratko pre deti?

detstvo so psom a návod ako vybrať zvieratko pre detiKaždé malé aj väčšie dieťa sníva o tom, mať doma zvieratko. Rodičov tak často napadne otázka, aké domáce zviera bude pre ich potomka to najvhodnejšie. Po kúpe sa však môže stať, že o vybrané zvieratko sa rodina nebude vedieť starať a časom ho omrzí. V tomto článku nájdete najzákladnejšie rady a informácie o jednotlivých domácich zvieratách a návod ako vybrať vhodné zvieratko pre deti.

Pri výbere zvieratka pre dieťa myslíte na všetko

morčiatkoKaždý rodič si musí uvedomiť niekoľko základných vecí. Aj keď totiž kupujete zvieratko pre deti, často sa o ne budete musieť starať aj vy.

Niektoré zvieratko pre deti môže byť aj finančne náročné.

Ďalej je potrebné si uvedomiť, aké zvieratko zaobstarať a ktoré sa najlepšie hodia do vašej domácnosti, nezabúdajte ani na zdravotné problémy, predovšetkým alergie.

Na zvieratko sa pripravte

Zvieratko vyberajte spoločne s dieťaťom a vopred si ujasnite, aké bude najvhodnejšie. Dobré je si tiež zaobstarať nejakú literatúru alebo manuál, kde nájdete najužitočnejšie rady už o danom zvierati.

Vhodné zvieratka pre deti:

Drobné hlodavce

Hlodavce bývajú najobľúbenejšími domácimi zvieratami. Vybrať si môžete škrečka, potkana, morča, ale aj zakrpateného králika, činčilu a pieskomila. Z tohto výberu sú najlepšie morčatá. Dajú sa ľahko skrotiť a radi sa hrajú, nehryzú a sú prítulné.

Problém môže byť len v tom, že sa im musí častejšie meniť podstielka a viac toho zje. Škrečky sú teda viac nenároční a preto pre niekoho vhodnejší.

Terárijné zvieratá

ako správne chovať vodnú korytnačkuTerárijné zvieratká pre deti sú veľmi nenáročné, ale ich obstarávacia cena môže byť vyššia.

Najlepším príkladom terárijného zvieratka sú suchozemské korytnačky, ktoré sú veľmi roztomilé a smiešne, alebo malé hady.

Deti sa s nimi však moc nepohrajú a chýbať im môže aj chlpatý kožúšok. Vhodné sú teda pre alergikov.

Rybičky

rybyčkyAkvaríjne rybičky možno nie sú tým pravým zvieratkom pre deti, ale ich symbióza a pohľad na farebné akvárium uchváti každého.

Vysoké sú obstarávacie náklady na nákup a vybavenie akvária, inak sú rybičky takmer nenáročné a veľmi vhodné pre alergikov.

Vtáky

Zaujímavým členom rodiny sa môže stať aj papagáj. Deťom sa najčastejšie odporúča andulka, ktorá sa rýchlo naučí niekoľko zvukov a slov (hovoria avšak iba samčekovia).

Ich obstarávacia cena nie je nijako nákladná a ani samotný chov pre deti nie je náročný.

Mačka

jedlo pre mačiatkaMačka patrí určite k náročnejším miláčikom. Ak sa vyhotovuje pre deti, je najlepšie zohnať ešte malé mačiatko.

To si rýchlo zvykne na prítomnosť detí a lepšie ich bude znášať, až sa z nej stane dospelá mačka.

Mačky sú veľmi čistotné a nemusia sa venčiť. Sú hravé a zvedavé.

Cena mačiek je veľmi rôznorodá a záleží na tom, kde si ju kúpite. Nesmiete samozrejme zabudnúť na to, že je mačka silne alergénne zviera.

Pes

kamarát pre detiPosledným zvieraťom, ktoré si predstavíme je pes. Ten môže byť naším najlepším priateľom, ale zato vyžaduje značnú pozornosť a veľa priestoru. Samozrejmosťou je časté venčenie a tiež finančná náročnosť.

Pre dieťa je však veľmi vhodné, stane sa totiž jeho kamarátom a zažije s ním určite plno srandy.

Nie je nutné si preto vyberať veľkého psa, dieťaťu určite postačí aj pes malej a strednej veľkosti.

Tipy ako vybrať vhodné zvieratko pre deti

Zvieratko je pre dieťa veľmi dôležité a neodmysliteľne patrí k správnej a zdravej výchove dieťaťa. Stáva sa totiž jeho priateľom a dokáže zahnať všetky smútky a problémy.

Varovanie

Nesmiete tiež zabudnúť, že niektoré zvieratká žijú len krátko, musíte teda posúdiť, či sa vaše dieťa dokáže vyrovnať s ich prípadnou stratou.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button