Ako liečiť

Babské rady na hnačku: 16 tipov, ako sa spoľahlivo zbaviť hnačky

babské rady na hnačkuTiež sa vám občas stane, že musíte chodiť počas jediného dňa na toaletu častejšie, ako je zdravé? Hnačku pozná snáď každý z nás. ide o nepríjemnú záležitosť, ktorá nám na pár dní môže naozaj sťažiť každodenné činnosti, na ktoré sme zvyknutí. Babské rady na hnačku: 16 tipov, ako sa spoľahlivo zbaviť hnačky.

V článku sa dozviete:

  • Čo je hnačka
  • Babské rady
  • Ako dlho hnačka potrvá

Čo je to hnačka?

Hnačka môže mať mnoho príčin. Jedná sa o stav, kedy je potrebné sa vyprázdniť viackrát za deň, minimálne trikrát. Stolica je pri hnačkách redšia než obvykle.

Akútna hnačka

ako sa zbaviť akútnej hnačkyDá sa rozlišovať hnačka akútna, ktorá je síce veľmi intenzívna (na záchod chodíte prakticky neustále), avšak väčšinou odznie v priebehu niekoľkých hodín, maximálne dní.

Jej príčina najčastejšie tkvie v infekčnej nákaze, spôsobenej napríklad konzumáciou skazených potravín a pod.

Chronická hnačka

Druhým typom je chronická hnačka. Tá trvá dlhšie, pokojne aj niekoľko týždňov.

V tomto prípade ani babské rady na hnačku nepomáhajú a je potreba zájsť k lekárovi, ktorý vykoná dôkladné vyšetrenie, zistí pravú príčinu a následne stanoví liečbu.

Babské rady na hnačku

Pokiaľ sa jedná o hnačku skôr akútneho rázu, babské rady, zvyčajne dokonale zaberajú. Sú totiž mnohokrát osvedčené. Každému z vás samozrejme môže vyhovovať iná liečba.

1. Čaj so soľou

Uvarte si čierny čaj, zhruba 2-3 dl. Do neho potom pridajte malú lyžičku soli a zamiešajte.

Nečakajte žiadny chuťový zázrak, avšak tento postup je pomerne účinný.

2. Harmančekový čaj

čaj na hnačkuUrobte si čaj z harmančeka. Harmanček, alebo niekto ho aj nazýva rumanček, či kamilka, pôsobí veľmi pozitívne na zažívací systém a tráviace ústrojenstvo, ktoré dokáže upokojiť.

Tento čaj si môžete kúpiť cez internet za cca 1€ a okrem problémov s trávením pomáha aj proti nespavosti, proti kŕčom a má aj protizápalové a dezinfekčné účinky.

3. Sypký čaj

Do úst si dajte trochu sypaného čierneho čaju, prehltnite ho a po chvíľke zapite čistou vodou.

4. Čučoriedky

Veľmi osvedčeným receptom na hnačku je konzumácia čučoriedok. Môže ísť o naše klasické lesné čučoriedky, ale aj pestované kanadské čučoriedky.

Krátko po ich konzumácii už určite nebude vaše stolica tak riedka.

ovocne šťavy5. Jablčný mušt

Jablčný mušt zrieďte trochou vody a pite ho priebežne každú polhodinu. 700ml 100% jablného muštu môžete cez internet kúpiť za 1,5€ čo je veľmi dobrá cena.

6. Jablká

Jablká pomáhajú nielen vo forme muštu, ale aj samotné. Ideálne je, ak si ich pred konzumáciou nastrúhate, telo ich potom lepšie a rýchlejšie strávi.

7. Čaj z malinových listov

Na jednu šálku čaju použite približne jednu polievkovú lyžicu usušených malinových listov. Pite minimálne trikrát denne.

8. Suchá ryža

ryžová dietaProti hnačke dobre pôsobí aj konzumácia samotnej varenej suchej bielej ryže, teda bez akýchkoľvek prísad. Ideálne ju jedzte po menších dávkach, vždy zhruba po dvoch hodinách.

9. Ryža s tymiánom

Na odstránenie hnačky môžete do ryže pridať tiež trochu tymianu.

10. Banány

Banány obsahujú draslík. Pri hnačke telo stráca výdatné množstvo draslíka počas vylučovania stolice, preto je jeho zvýšený prísun dôležitý. Postačí, ak si dáte dva až tri banány za deň.

aký jogurt si vybrať11. Jogurt

Počas hnačky skúste zjesť aj jogurt, musí však obsahovať takzvané živé kultúry.

Stačí jedno až dve balenia denne. Vyberajte si čo najkvalitnejší jogurt s probio kultúrami alebo si jogurt vyrobte doma.

12. Nejedzte tučné jedlá

Tučné jedlá počas hnačky rozhodne vynechajte. Rovnako tak logicky jedlá, ktoré sú vyprážané.

13. Vývar

Hnačku zmierni aj silný vývar z hovädzieho mäsa, prípadne aj ďalšie druhy polievok. Tie však musia mať skôr redšiu štruktúru.

14. Sušené slivky

ako sušiť slivkyÚčinkujú podobne ako čučoriedky. Je možné ich ale tiež nechať cez noc namočiť, ráno potom ohriať a konzumovať za tepla.

Sušené slivky sú bohatým zdrojom antioxidantov, ktorých obsah je 2 – 3x väčší v porovnaní s čerstvými slivkami

15. Šťava z kapusty

Surovú šťavu z kapusty pite s prestávkami po menších dávkach. Nie je to nič chutné, ​​ale pomôže to.

16. Chren s cibuľou

Zmiešajte čerstvý chren s nakrájanou cibuľou. Pomáha tiež pri liečbe chrípky a prechladnutia.

Ako dlho potrvá kým sa zbavíte hnačky?

Príprava babských ingrediencií na hnačku je vždy otázkou pár minút. Samotnej hnačky sa potom obvykle zbavíte priebehu dvoch až troch dní.

Ak problém pretrváva týždne, bude pravdepodobne problém závažnejší. V tomto prípade určite navštívte lekára.

Podobné články

1 komentár

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button