Zvieratá

Ako pripraviť izbu pred tým, než si domov prinesiete škrečka?

ako pripraviť izbu pred tým ako si prinesiete škrečkaZvieratá sú príjemným spestrením do každej domácnosti. Pred tým, než si ich kúpite, je ale nutné im náležite pripraviť zázemie tak, aby sa cítili pohodlne a v byte vám nenarobili zbytočný neporiadok. Dnes sa pozrieme na to, čo je potrebné zaobstarať pred tým, než si domov prinesiete škrečka, najobľúbenejšieho domáceho hlodavca. Ako pripraviť izbu?

Základom pre škrečka je priestranná klietka

Prvým krokom je „príbytok“, v ktorom škrečok bude tráviť väčšinu času. Odporúčam zaobstarať si špeciálnu klietku pre hlodavce, ktorú zakúpite napríklad aj cez internet.

klietka pre škrečkaMajte na pamäti, že hoci je škrečok celkom malého vzrastu, potrebuje dostatočne veľkú klietku, aby sa v nej mohol prebehnúť a nebol v pohybe nijako výrazne obmedzovaný. Na dĺžku by klietka pre škrečka mala mať minimálne okolo 40 – 50 centimetrov.

Platí pritom pravidlo, že čím je väčšia, tým je lepšia. Dôležité je, aby klietka bola vyrobená z materiálov, ktoré škrečka nemôžu poraniť a zároveň sa nimi hlodavec neprehryzie.

Klietku vybavte podstielkou a domčekom

Ďalšou nutnou potrebou je výbava klietky. Nesmie chýbať kvalitná podstielka pre hlodavce, ktorá mu zaistí potrebné pohodlie a komfort.

V dnešnej dobe sa bežne vyrábajú aj špeciálne domčeky pre škrečky, ktoré váš domáci miláčik využije na spánok a odpočinok. Podstielku zaistite napríklad senom či hoblinami, ktoré musíte pravidelne meniť.

Nezabudnite na prísun potravy a vody

Chýbať nesmie ani miska na jedlo a napájačka s vodou. Vďaka nim sa nebudete musieť tak často starať o výživu škrečka. Sám si zvykne a podľa potreby sa bude občerstvovať.

kompletná výbava pre škrečkaIdeálne je, ak mu do klietky dáte aj nejaké tie hračky. Môže ísť napríklad o rôzne preliezačky a kolotoče, prípadne tunely, v ktorých sa hlodavec dosýta zabaví.

Pred zaobstaraním škrečka nezabudnite tiež nakúpiť dostatočnú zásobu potravy.

Kvalitné krmivo pre hlodavce, teda nielen škrečky, ale aj králiky či napríklad morčatá, sú opäť k dostatiu aj v rôznych e-shopov na internete.

V obchode sa dozviete aj mnoho ďalších cenných rád, čo ďalšie zaobstarať svojim malým domácim miláčikom, aby vám v zdraví robili spoločnosť čo najdlhšie.

Prečítajte si aj články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button