Úvod / Návody / Ako sa zbaviť holubov na balkóne?

Ako sa zbaviť holubov na balkóne?

zbaviť holubovHoluby dokážu na balkónoch urobiť pekný neporiadok, nečudo teda, že sa každý snaží zbaviť holubov ako sa len dá. Okrem toho, že vás ráno prebudia svojím hrkútaním aj cez zatvorené okná, dokážu vám všetko zašpiniť. Existuje veľa, viac či menej, zaručených receptov a návodov, ako sa môžete zbaviť holubov na balkóne. Niektoré z nich sú však dosť nehumánne a napríklad otrávenie holubov prinesie viac nešťastia ako úžitku, pretože zároveň s holubmi otrávite aj iné užitočné vtáctvo.

Ako sa môžete jednoducho zbaviť holubov


Vešanie starých CD na bielizeň šnúry a balkónové zábradlie. Alebo skúste prepletanie povrázkov medzi šnúry a zábradlia, ktoré znemožnia holubom, aby si sadli na balkón.

ako sa zbaviť holubovLepenie siluet dravcov na sklá balkónov či okien. Rôzne poplašné zariadenia či pravidelné odháňanie, aby holuby nemali pokoj pre hniezdenie. Poprípade vyskúšajte zakrytie celého balkóna sieťami

Snažte sa o odstránenie alebo zakrytie miesta, kde si holuby stavajú hniezdo. Napríklad, kvetináče, vázy a pod., ktoré nie sú na balkóne úplne nevyhnutné.

Ďalšie metódy ako sa brániť proti holubom

Veľmi vhodné je zaskliť balkón posuvnými dielmi a tak definitívne zamedziť prístup holubov na balkón. Niekedy sa osvedčuje aj chovať v byte mačku. Pokiaľ jej umožníte prístup na balkón, väčšinou si holuby netrúfnu na balkón priletieť vôbec.

zbavenie sa holubovTo sú všetko spôsoby, ktoré sú účinné iba v niektorých prípadoch, pretože holub je šikovný tvor a na vaše strašenie a pasce si čoskoro zvykne.

Jedná sa o vtáky žijúce v blízkosti človeka a na jeho počínanie si už privykli. Sú to voľne žijúce vtáky, ktoré sa usadzujú tam, kde sa im páči.

Tipy na záver


Ak všetky vaše opatrenia zlyhávajú, nezostáva vám nič iné, než sa obrátiť na špecializovanú firmu a použiť radikálnejšie spôsoby, ktoré spočívajú v hubení holubov. Tieto odborné firmy musia postupovať v duchu platných veterinárnych a iných predpisov.

Ako sa zbaviť holubov na balkóne?
4.9 (98.18%) 22 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

zmena štýlu textu

Ako zmeniť štýly textu v programe Word?

Nie každému sa pozdávajú prednastavené štýly textu v programe Word. Buď nevyhovuje písmo, veľkosť, riadkovanie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *