Recepty

Ako pripraviť melónové smoothie?

ako urobiť melónové smoothieNa ingrediencie minimálne náročné, a napriek tomu skvelé melónové smoothie. Prečítajte si tento skvelý recept.

Potrebné ingrediencie na melónové smoothie:

Postup prípravy smoothie z melónu

Vezmeme si melón a odkrojíme z neho potrebné množstvo dužiny. Dužinu buď môžeme vykôstkovať rovno pred spracovaním, alebo možno nápoj po zmixovaní precediť cez sitko (obe varianty sú zhruba rovnako náročné).

Melón, očistime a jahody opláchneme, vodu dáme do smoothie makera a melónové smoothie v ňom mixujeme, kým nie je krásne hladké.

Melónové smoothie a jeho nutričné ​​hodnoty

Všetky nižšie spísané nutričné ​​hodnoty pre melónové smoothie sú pochopiteľne približné. Vždy bude záležať na kvalite a skutočnom množstve použitých surovín. Tieto faktory sa budú samozrejme v každom jednotlivom prípade do istej miery líšiť, a preto nie je možné výživové hodnoty úplne presne stanoviť.

Ak však budete v maximálnej možnej miere dodržiavať odporúčané množstvo ingrediencií, ktoré budú mať zároveň dostatočnú kvalitu, možno sa na nižšie uvedené údaje takpovediac „plus-mínus“ spoľahnúť.

Kalórie celkom 134,6
Tuky 1 g
– Z toho nasýtené mastné kyseliny 0 g
– Z toho polynenasýtené mastné kyseliny 0,3 g
– Z toho mononenasýtené mastné kyseliny 0,5 g
Cholesterol 0 mg
Sodík 7,4 mg
Draslík 584,0 mg
Sacharidy 33,2 g
– Z toho vláknina 4,6 g
– Z toho cukry 26,5 g
Bielkoviny 2,7 g

Vitamíny, minerály a stopové prvky

Vitamín A 22,8 %
Vitamín B12 0 %
Vitamín B6 25,9 %
Vitamín C 189,6 %
Vitamín D 0 %
Vitamín E 3,2 %
Vápnik 4,6 %
Meď 8,8 %
Kyselina listová 8,3 %
Železo 6,1 %
Horčík 12,2 %
Mangán 27,1 %
Niacin 4,6 %
Kyselina pantotenová 11,6 %
Fosfor 5,6 %
Riboflavin 9,4 %
Selén 1,9 %
Thiamin/ Vitamín B1 18 %
Zinok 2,6 %

Alternatívne použitie surovín

Vodný melón je síce najdostupnejším a najlacnejším druhom melónu u nás, čo však neznamená, že je jeho použitie v tomto recepte nevyhnutné. Pokojne preto v obchode kúpte akýkoľvek melón a hurá s ním do mixérov. Dnes sú v obchodoch počas sezóny bežne k dostaniu napríklad odrody – Galia, Cantaloupe (kantalup) či Honeydew.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button