Návody

Ako prať softshell?

ako vyprať softshellNeviete si dať rady, ako by ste mali prať softshell? Softshell je špeciálny typ funkčného materiálu, ktorý disponuje schopnosťou odolávať nepriaznivému počasiu, preto sa hodí k vychádzkam a k aktivitám na vonku. Práve kvôli jeho používaniu samozrejme hrozí riziko zašpinenia. Ako teda takýto softshellový materiál správne vyprať?

Čo je potrebné keď chcete prať softshell:

Ako teda správne vyprať softshell?

pranie softshelluAk má vaše oblečenie na sebe ešte originálne štítky s návodom na pranie, určite sa riaďte podľa nich, nič tým totiž nemôžete pokaziť.

Ak neviete, čo znamenajú obrázky na štítku, na internete nájdete prehľadné tabuľky s vysvetlivkami.

Pokiaľ ste však svoje štítky už odpárali, postupujte podľa univerzálneho návodu. Vo všeobecnosti je v podstate jedno, či periete v práčke alebo rukami.

prať softshellRozhodne však siahnite po špeciálnom pracom prášku na softshell. Ten je dostupný väčšinou v špecializovaných predajniachoutdoorovým oblečením.

Dôležité je to, aby teplota vody nepresiahla 30°C a pokiaľ si predsa len vyberiete práčku, tak sa odporúča prať softshell bez akéhokoľvek iného oblečenia navyše, obrátený naruby a na krátky program. Oblečenie potom poriadne vypláchnite.

Zabudnite na aviváž, kvôli nemu si môžete svoje oblečenie len poničiť. Vyhnite sa predpraniu a taktiež dôkladnému vykrúcaniu.

Najlepšie je nechať oblečenie prirodzene odkvapkať, rozhodne ho nesušte ani v sušičke ani na priamom slnku.

Impregnácia

Po vypraní impregnujte. Vtedy je látka čistá a tým pádom je to najvhodnejšia doba k naneseniu ochrannej vrstvy. V prípade, že by ste impregnáciu naniesli na materiál, z ktorého ešte nie sú všetky škvrny a nečistoty odstránené, riskujete to, že ho už nikdy nevyperiete.

Pokiaľ plánujete oblečenie impregnovať aj po dlhšej dobe po vypraní, aspoň si skontrolujete či na ňom nie sú viditeľné nejaké stopy po znečistení, popr. ho môžete pretrieť vlhkou handričkou.

Impregnáciu zoženiete v spreji alebo sa taktiež predávajú prípravky obsahujúce prací prášok a impregnáciu v jednom.

Prečítajte si aj:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button