Návody

Ako sušiť prádlo pri zlom počasí?

návod ako sušiť prádlo pri zlom počasíSušenie prádla v našich klimatických podmienkach nemusí byť vždy úplne jednoduché. Minimálne niekoľko mesiacov sa u nás pohybujú teploty okolo nuly, na jeseň je veľa vlhkých a upršaných  dní a na jar ani nehovoriac. V lete nás zasa môže prekvapiť silná búrka a zbierať po sídlisku alebo záhrade prádlo, ktoré vietor odvial zo šnúr sušiakov je tá posledná vec, ktorú by ste chceli.

Dní, kedy možno bez obáv sušiť prádlo na záhradnom vonkajšom sušiaku, na balkóne alebo v okennom sušiaku tak nie je veľa. Aké sú možnosti a alternatívy?

Sušenie prádla vo vnútorných priestoroch

Medzi najbežnejšie a najjednoduchšie alternatívy patrí sušenie prádla na vnútornom rozkladacím sušiaku, prípadne na sušiacich šnúrach, umiestnených priamo v kúpeľni.

Snáď každý niekedy mal, alebo doteraz má v kúpeľni sušiacej šnúry a bohužiaľ je to to najmenej vhodné miesto na sušenie prádla vnútri bytu či domu.

Pozor na vlhkosť pri sušení prádla

Kúpeľňa býva najmenej vetrateľnú miestností s najvyššou vlhkosťou v celom byte. Keď mu nemáte na výber, v byte sušte prádlo v dobre vetrateľnej miestnosti, ideálne pri otvorenom okne.

Nechajte okolo sušiaku dostatok priestoru a dúfajte, že hranica vlhkosti nepresiahne 30%. Potom totiž začínajú problémy s plesňami ako na prádle samotnom, tak na stenách vášho bytu.

Vezmite si na pomoc pri sušení prádla spotrebič

sušička bielizne a sušenie prádla pri zlom počasíPonúka sa ešte iná možnosť, a to zaobstarať si moderné, efektívne a chytré zariadení, ktoré vám prádlo usuší rýchlo a do priestoru neuvoľňuje žiadnu vlhkosť. Je ním sušička prádla, prípadne kombinovaná práčka so sušičkou, ktorú si môžete vybrať podľa spracovaných recenzií na Equiplo.sk. Sušička prádla sa vojde aj do malých bytových kúpeľní, a to umiestnením na samotnú práčku.

Ak vám dosluhuje samotná práčka, môžete zaobstarať kombinovaný spotrebič. Budete prekvapení, ako je prádlo zo sušičky hebké, nadýchané a väčšinou ho netreba ani žehliť. Nazbieranú vodu z vlhkej bielizne vylejete do odpadu a tým vám môžu skončiť celoživotné patálie so sušením oblečenia.

Kombinujte oboje

Samozrejme ak máte možnosť sušiť prádlo vonku a predpoveď počasia vám hlási, že bude horúci, suchý deň, môžete prádlo zavesiť na vonkajší sušiak. Nezabúdajte však, že sušením prádla na priamom slnku postupne dochádza k jeho degenerácii a postupnému nielen vyšisovanie, ale tiež preriedenie samotnej látky.

Ak si teda nechcete vonkajšie sušenie textilu úplne odpustiť, aspoň ho obmedzte na minimum a naozaj len na tie najkrajšie dni.

Tie najlepšie sušičky prádla sú v dnešnej dobe úsporné zariadenia s energetickou triedou až A +++. Môžete zaobstarať rôzne objemné prevedení s kapacitou dosahujúcou 9 kilogramov.

Kapacitu sušičky nikdy neprepĺňajte, lebo potom nedôjde k správnemu usušení. Pri sušení v sušičkách sa nepoužíva aviváž, pretože častice, ktoré obsahuje, by mohli ústrojenstva čističiek zaniesť.

Teraz už viete, ako účinne a efektívne sušiť prádlo pri zlom počasí a veríme, že sa rozhodnete pre tú najlepšiu možnosť práve pre vás a vaše podmienky.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button