Ako si vybrať

Ako vybrať prací prášok?

návod ako si správne vybrať prací prášokŠkvrny na bielizni, zvyšky nerozpusteného pracieho prášku alebo vyblednutie farieb. To sú dôsledky používania nekvalitného pracieho prášku. Váš prací prášok si tiež so zašpinenoum bielizňou nevie poradiť, aj keď ste sa pozerali na pokyny na etikete? Drahý prací prášok nie je zárukou úspechu a dokonale čistej bielizne. Ako a podľa čoho teda v regáli plnom pracích práškov, gélov a odstraňovačov škvŕn vybrať ten správny prostriedok, aby slúžil svojmu účelu tak ako má?

Podľa čoho si vybrať prací prášok

Hlavnou výhodou pracieho prášku je oproti pracím gélom prítomnosť bieliacich zložiek. Bielidlá, ktoré sú v práškoch obsiahnuté, zvyšujú účinnosť prania. Ak sa chystáte prať silne zašpinenú bielu bielizeň, rozhodne odporúčam použiť klasický prací prášok.

Veľkou výhodou pracích práškov je univerzálnosť ich použitia v širokom rozmedzí teplôt a to 30 ° C do 90 ° C. Pracie prášky však môžu v dôsledku prítomnosti bielidiel spôsobovať blednutie farieb, z tohto dôvodu nie sú vhodné pre pranie farebného a čierneho oblečenia pri vysokých teplotách 60 ° C a viac.

Prací gél je dobrý na vysoké teploty, ale nie na odstraňovanie škvŕn

vyber praceho prasku

Prášok vo forme gélu neobsahuje bielidlá a naopak obsahuje väčšie množstvo neiónových tenzidov, ktoré chránia vlákna. Je vhodný pre pranie čierneho a farebného oblečenia.

Na rozdiel od práškovej formy nezanecháva na bielizni biele stopy po nerozpustenom prášku. Gélové pracie prášky nespôsobujú blednutie farieb, avšak účinnosť odstraňovania silných škvŕn je nižšia.

Pokiaľ chcete účinnosť pracieho gélu zvýšiť a silnú škvrnu odstrániť, odporúčam pred samotným praním naliať trochu gélu priamo na škvrnu.

Tablety na pranie majú lepší účinok na škvrny

praci gelTablety sú optimálnym riešením, ak chcete použiť univerzálny prací prostriedok na biele alebo farebné látky. Tablety sa aplikujú priamo do bubna práčky a majú intenzívnejší účinok odstraňovanie škvŕn než prací gél.

Tablety sú koncentrovanejšie ako klasický prací prášok, množstvo aktívnych látok v jednej tablete je tak vyššia ako v jednej odporúčanej dávke pracieho prášku.

Nevýhodou pracích tabliet je nemožnosť ovplyvniť dávkovanie, pretože 1 tableta = 1 prací cyklus a tiež ich vyššia predajná cena. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť práčku.

Pozor na alergény obsiahnuté v pracom prášku

Alergény sú látky aromatického charakteru, ktoré sú v pracích práškoch zastúpené vo veľkom množstve. Tieto látky nemajú vplyv na prací účinok prášku, iba na jeho vôňu. Každý výrobca pracích práškov je povinný uvádzať na etiketách presné zloženie pracieho prášku.

Pamätajte, že množstvo alergénov v pracom prášku by nemalo presiahnuť hodnotu 100 mg/kg. Ak má niektorý člen vašej rodiny citlivejšiu pokožku, etiketu pracieho prášku starostlivo prečítajte.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button